Популярна виставка Тараса Полатайка в Києві

96

Завтра, 20 квітня, у Києві о 14:30 відбудеться відкриття виставки канадського художника українського походження Тараса Полатайка у будівлі Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.

В експозиції буде представлено серію фотографій, яка стала результатом спілкування художника з пацієнтами хірургічного відділення Головного військового клінічного госпіталю в Києві. Крім того вона доповнюється і серією інтерв’ю з пораненими. Герої проекту – це хлопці, які брали участь в АТО та були поранені, у всіх цих життях присутня війна, яка внесла свої корективи.

Пан Тарас розповідає, що основним очікуванням від виставки у Верховній Раді є те, щоб політики врешті побачили та почули, як насправді виглядає війна.

Сукня довга пряма “Геометрія”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Унікальністю виставки є те, що вона – надзвичайно жива, справжня: для художника було принципово не робити жодного редагування, виставка є живим зрізом тих напружених днів початку АТО і волонтерського руху влітку 2014.

pvtp1

«Війна – це в принципі дуже чутлива річ, де присутньою є чимало пропаганди. Ця виставка – це цілісна картина. Вона говорить сама за себе. Потрібно просто прийти і подивитися на це. Я прагнув мінімізувати втручання та редагування. Наприклад, в інтерв’ю є моменти, коли під час розмови до палати пораненого заходить медсестра, щоб дати знеболювальне чи зробити якійсь процедури. Спочатку ми хотіли «підчистити звук», але зрозуміли, що це – не те, що потрібно. Тому залишили все як було. Все, що сказали хлопці – все включено. Інтерв’ю – всі різні, в залежності від ситуації. Дехто з хлопців, які перебували на службі, навіть побоювалися чи не буде потім проблем через те, що розповіли як насправді виглядає ситуація», – так говорить про свою експозицію Тарас Полатайко.

Найперша мета цієї виставки – показати наших воїнів та зібрати кошти на їхнє лікування. Одинадцять історій вже побачило понад десять міст в Україні та закордоном. Під час першої презентації, яка проходила у Києві, волонтери зібрали понад 30 тисяч гривень.

«Кошти збиралися волонтерами міст, де відбувалася виставка, вони ж вирішували, кому надавати кошти. В кінці виставки ми разом звітували про зібрані кошти в соцмережах та для медіa. У більшості випадків, волонтери збирали кошти на лікування поранених з їх міста або регіону», – коментує художник Тарас Полатайко.

Щодо закордону, то виставка вже демонструвалася в Українському інституті Америки (Нью-Йорк), Українському Посольстві в Канаді (Оттава), Художній галереї Барбара Едуардс Контемпорері (Калгері), Latitude 53 (Едмонтон), Церкві Святої Марії (Франфурт), Канадскому Посольстві в Польщі (Варшава), в Одеському музеї сучасного мистецтва, Чернівецькому художньому музеї, Івано-Франківському центрі сучасного мистецтва, Музеї «Тюрма на Лонцького» (Львів), Хмельницькому музеї сучасного мистецтва.

Читати за темою: Війна змінює долі, однак їй не під силу зламати дух!

 «Чим далі від Росії – тим менше розуміння ситуації, – пояснює пан Тарас, коли питаємо про сприйняття виставки в різних містах. – В Києві вперше виставка була відкрита – тому це дуже запам’яталося. В Одесі відчувалася вся гострота проблеми та ситуації. Івано-Франківськ, Львів – там повна підтримка. А от в Чернівцях, в моєму рідному місті, був скандал через змінені червоно-чорні кольори. У Калгарі (Канада) були дивні питання про те, чи не пропагую я навпаки війну цією виставкою: довелося пояснювати, що для нас окупація Криму – це ніби якби США окупували Британську Колумбію (частину Канади). В Польщі – там все ідеально, повна підтримка України. А в Нью-Йорку через те, що місто велике, приходять ті, хто зацікавлені». GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.