Перший Український медіафорум у Варшаві

75

Автор: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

Вже зовсім скоро відбудеться перший Український медіафорум у Варшаві. У світлі останніх подій, коли Президенту України провідна американська газета The New York Times дає рекомендації щодо Генерального прокурора України, коли журналісти-розслідувачі викривають численні ухилення від сплати податків як глав держав, так і громадян різних держав світу – врешті український читач має змогу зрозуміти, що означає вислів «Медіа – четверта гілка влади», оскільки маючи у руках таке ефективне знаряддя праці, не всі журналісти, на жаль, вміють ним користуватись ефективно.

Саме з метою навчити журналістів бути справжньою та грамотною «четвертою гілкою влади», перебираючи досвід від польських та українських колег, Український дім збирає українських та польських журналістів на першому Українському медіафорумі у Варшаві. Петро Тима – голова Об’єднання Українців у Польщі та співзасновник Ради електронних народних та етнічних медіа – за підтримки фонду «Наш Вибір», ініціював проведення першого Українського медіафоруму у Варшаві. Історик зазначає, що це – не перша спроба культивувати українських журналістів. «Раніше ми організовували поїздки польських журналістів в Україну для обміну досвідом та проводили навчання журналістів на Донбасі», – наголошує Петро.

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Сукня довга пряма “Геометрія”

Футболка

Петро Тима, голова Об'єднання українців у Польщі
Петро Тима, голова Об’єднання Українців у Польщі

У розмові з головою Об’єднання Українців у Польщі ми довідались про досить розгалужену структуру україномовних ЗМІ у Польщі, а також про проблеми, з якими стикаються етнічні медіа у цій країні. За словами пана Петра, «одна з провідних тем форуму – аналіз ситуації, у якій знаходяться україномовні ЗМІ у Польщі, у якому напрямку рухаються, а в якому – повинні. Внаслідок змін у польському законодавстві, які відбулись цьогоріч, мусимо навчитись відстоювати свою позицію, тому що для нас це – також виклик».

Петро Тима вважає, що форум допоможе налагодити контакти між журналістами, наголошуючи, що увага приділятиметься як стосункам в площині Україна-Україна, так і Україна-Польща. Також зазначає він, «що тиражі преси стрімко падають внаслідок появи нових електронних медіа», тому питання виживання друкованого слова займатиме не останнє місце у дискусії. У розмові з нами історик говорить про те, що важливо визначити тенденції, які побутують в українських та польських медіа для кращого аналізу нинішньої ситуації.

«Наша ціль, під час форуму, не тільки визначити на якому етапі знаходяться ЗМІ, а також спробувати зробити крок вперед у доброму напрямку. Мета, яку організатори поставили перед собою, – це спроба створити якісне журналістське середовище, а також навчити журналістів дискутувати між собою», – підкреслює історик.

У зв’язку з тим, що організація заходу вимагає чимало формальностей, які у свою чергу ускладнюють процес реалізації, ініціатори форуму вирішили використати його максимально, тому програма форуму досить насичена.

Форум розпочнеться о 10.00 ранку у приміщенні Українського дому та триватиме до 18.00. Згідно із запропонованою програмою, Магдалена Ратайчак розповість присутнім про етнічні медіа у Європі, які тенденції та можливості імплементації вони мають, потім відбудеться презентація україномовних ЗМІ у Польщі та обговорення їхньої роботи. Катажина Шпор (KlikMarketing) та Міхал Гвяздовський (гол.ред. METROCAFE.PL) допоможуть зрозуміти напрямок у якому розвиваються україномовні медіа та запропонують можливі форми співпраці друкованих та електронних ЗМІ. Учасники форуму матимуть змогу заслухати Юрія Банахевича (Укрінформ) та Маргариту Ситник (канал 1+1), які розповідатимуть про специфіку роботи українських кореспондентів закордоном.

Остання частина форуму матиме проблематичний характер. Зокрема мова йтиме про теми-виклики для українських журналістів у Польщі. До таких належить фільм «Волинь» відомого польського режисера Войцеха Смажовського. Питання, які порушуватимуться під час дискусії, будуть спрямовані, перш за все, на те, як журналісти українського походження повинні себе поводити у своїх матеріалах.

За словами організаторів події, форум зголосилися відвідати як українські, так і польські журналісти газет, радіо, інтернет-видань та телебачення. Особливо до участі запрошуються молоді журналісти, які хочуть у майбутньому стати грамотними журналістами як в Україні, так і за її межами. З молодими колегами ділитимуться секретами успіху журналісти з досвідом та іменем, медіаексперти, а також представники програмних рад польських національних ЗМІ.

Перший Український медіафорум відбудеться 7 квітня (10:00-18:00)  у приміщенні Українського дому (вул. Заменхофа 1, м. Варшава), організатори – фонд «Наш вибір» та Об’єднання Українців у Польщі (ОУП).

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.