Перший медіафорум у Варшаві: фоторепортаж

84

Автор: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

У кожній сумці мікрофон, на кожному стільці камера, ввімкнені диктофони, зал заповнений слухачами, вступне слово організаторів Мирослави Керик («Наш Вибір») та Петра Тими (Об’єднання Українців у Польщі – ОУП) публіка зустрічала оплесками – так вчора розпочався Перший Український медіафорум у Варшаві. У середовищі, де всі свої і кожен кожному конкурент водночас, обговорювали теми актуальні на сьогоднішній день не тільки для українців, які мешкають закордоном.

pmvv
Виступ Петра Тими

Сукня довга пряма “Геометрія”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Серія скульптур «Дерево Життя»

«Перед тим, як розпочнемо говорити про сучасну ситуацію україномовних медіа у Польщі, хотів би додати, що у 2016 році святкуватимемо 60-ту річницю медіа, які виходили українською мовою у Республіці. (…) Ми з кожним роком спостерігаємо збільшення кількості українців, які приїжджають до Польщі, відповідно збільшується кількість журналістів з України. (…) Також з’являється неймовірно велика кількість потенційних споживачів україномовного продукту», – стверджує голова ОУП.

На форумі окрім журналістів регіональних та центральних ЗМІ, присутні були також представники Посольства України у Польщі – Наталія Житарюк – перший секретар, Андрій Романчук, Ігор Яценко та Катерина Сень – Асоціація українського бізнесу у Польщі.

Як і обіцяли організатори, лейтмотивом форуму було створення якісного журналістського середовища, налагодження міжредакційних та особистих контактів, а також використовування соціальних мереж журналістами. Особливо цікавим було пояснення Катажини Шпор як поводити себе у соціальних мережах та яке це має значення у 21 столітті.

pmvv1
Виступ Катажини Шпор

«Twitter – це ключова платформа. Там багато говорять про Україну. Ви просто зобов’язані бути там та обов’язково повинні коментувати теми з хештегом Україна»,– говорить фахівець.

На думку Катажини Шпор, в україномовних медіа у Польщі мало «humanstory», які би розповідали історії звичайних або ж незвичайних українців, які проживають закордоном.

«У інтернеті україномовні медіа не дуже активні, над цим потрібно краще попрацювати», – зазначає Маґдалена Ратайчак, професор інституту міжнародних студій Вроцлавського Університету (спеціальність медіа діаспор та етнічних меншин), наводячи приклади західноєвропейських медіа національних менших, які функціонують, наприклад у Німеччині.

pmvv2
Фрагмент презентації Маґдалени Ратайчак

Проблеми, з якими найчастіше стикаються журналісти як українського, так і польського походження, висвітлюючи події пов’язані з життям українців – це так звані теми табу, як наприклад Волинь. «У нас у провінції україномовні ЗМІ українофіли ризикують більше ніж у столиці. Боюсь, що після прем’єри фільму Смажовського «Волинь» для мене буде небезпечно виконувати свою професію», – зазначає журналістка.

Учасники форуму отримали матеріали з переліком ЗМІ інших національних меншин у Польщі, зокрема Радіо Кашебе, Інтернет радіо Mittendrin, радіо і Лемко ТВ тощо. Також у переліку знаходяться і медіа українських меншин, яким вдалось створити якісний медіа продукт – це Медіапортал української діаспори (vidia.org) Чикаго та Український журнал (www.ukrzurnal.eu) у Празі.

pmvv3
Виставка україномовних видань
Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.