Перемога української громади у Греції

62

18 квітня 2016 року, у зв’язку із запланованою в Греції демонстрацією документального фільму «Крим. Повернення додому», Посольством України в Грецькій Республіці було надіслано ноти протесту до МЗС Грецької Республіки та Посольства Росії в Грецькій Республіці. Показ російського фільму «Крим. Повернення додому» був запланований у рамках Фестивалю Російського Кіно у Греції.

Українська громада Греції, дізнавшись про цей факт, одразу розповсюдила на своїй сторінці у Facebook запит до Посольства України в Грецькій Республіці, а активісти «Українсько-Грецької Думки» писали листи до Посольства України в Греції, МЗС, Світового Конгресу Українців із закликом до дій з метою зупинити показ цього фільму, а також звернути увагу на критичну ситуацію в Греції щодо розповсюдження російської пропаганди та порушення міжнародних угод загалом.

Беручи до уваги, що покази скандального фільму мали початися вже 23 квітня, шанси на повернення ситуації на користь захисту українських інтересів у громади були невеликі. Проте вже 19 квітня до Посольства України в Грецькій Республіці прийшла відповідь Президента «Hellenic Euro-Asiatic Alliance» Ламбракіса Ксенофонта стосовно включення до програми Фестивалю Російського Кіно в Греції фільму режисера Кондрашова «Крим. Повернення додому». У відповіді зазначалося, що програма фестивалю, а також афіші і анонси були змінені. Це лиш зайвий раз підкреслює, що українці по всьому світу не дозволять вводити в оману світове суспільство, запобігаючи запереченню існування української нації.

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Художня лялька

«Як на мене, то дана ситуація – це приклад ефективної взаємодії громади та представників влади (Посольства). Громада подає сигнал, влада в свою чергу швидко реагує, удар по іміджу України відхилено. Сподіваюся, що подібні випадки стануть буденною практикою співпраці активістів та владних структур», – підсумовує Анна Маніаті, активістка української громади в Греції, засновник інтернет-видання «Ukranorama».

Треба додати, що проблема російської пропаганди в Греції набула масштабності, а 2016 рік став перехресним роком Росії в Греції не випадково. У цьому році Україна мала би відзначати 1000-ліття духовних стосунків Київської Русі та Святої гори Афон. Пропозиції по проведенню заходів з нагоди цієї дати надавалися на рівні Верховної Ради України, але не отримали відгуку. Росія ж підсилювала свою пропаганду, починаючи від проведення виставки скіфського золота в Афінах, привезення з Криму до Греції мощів Святого Луки (Святий родом з Сімферополя, навчався в Київському медичному інституті, брав натхнення з Києво-Печерської Лаври, вилікував безліч людей) до затвердження Парламентом Греції законопроекту Міністерства Оборони під назвою «Ратифікація Договору про постачання оборонного матеріалу» між урядами Греції та Російської Федерації.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.