Пам’ять з Майдану – в центрі Манхеттенa

52

14-17 квітня в рамках Всесвітнього Арт-ЕКСПО-2016 на Манхеттені (Booth 516N, Pier 94, 711, 12th Ave – 55th Street & the West Side Highway) буде презентована вже легендарна картина «Ціна Свободи» – робота сучасної української майстрині, волонтерки, фандрайзера і учасника благодійних акцій Марини Лукач.

pzm

У картину включені фрагменти предметів, зібраних авторкою взимку 2014 року після боїв на вул. Грушевського і на Майдані – фрагменти обгорілих шин, щита, частки бруківки, пляшок від коктейлів Молотова, газет і патріотичних листівок, гілки дерев тощо. Рама декорована золотою паталлю, змішаною з гаром і кіптявою спалених шин в період протистоянь на Майдані. Всього 530 годин роботи.

Художня лялька

Сукня довга пряма “Геометрія”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

В жовтні 2014 року витвір був представлений на благодійних заходах в Солт-Лейк-сіті, Юта, присвячених збору коштів на підтримку поранених учасників Майдану та воїнів АТО. Ті акції стали каталізатором створення волонтерської організації «Utah Ukrainian Association».

Після того, в 2014-2016 роках «Ціна Свободи» брала участь у виставках в Українському Домі, Мистецькому Арсеналі, Верховній Раді України та інших престижних залах Києва і завжди отримувала щирі слова подяки від глядачів.

Зокрема, в лютому цього року «Ціна Свободи» була презентована на святковому зібранні київських Ротарі-клубів, де ідея презентувати роботу в центрі Нью-Йорку на найбільшому в світі ярмарку мистецтва була підтримана ротарійцями. Згодом, три тижні після того робота експонувалася в Американській Торговій Палаті в Україні на 15 поверсі Horizon Tower. А 14-17 квітня, «Ціна Свободи» разом з іншими творами Марини Лукач будуть представлені на Пірсі 94, стенд 516 N в програмі Всесвітнього Арт-ЕКСПО.

Крім того, в березні 2016 року стаття про унікальні твори Марини Лукач вийшла в Нідерландах, в спеціальному накладі журналу, присвяченого сучасній історії України.

pzm1

Марина Лукач – директор театру та кіно, художник, член Національної спілки фотохудожників України. Володарка золотих, бронзових та срібних медалей міжнародних конкурсів, в тому числі Trierenberg Super Circuit (Linz, Austria), титулу «Майстер року-2015» в категорії «Текстиль» за версією Міжнародної асоціації дизайнерів VATIKAM (Париж, Франція). Їі роботи зберігаються в приватних колекціях в Україні, Нідерландах, Австрії, США, ОАЕ, Великобританії, Італії та Німеччині.

Трагічні і, водночас, героїчні події на Майдані зимою 2013-2014 років докорінно змінили творчий шлях майстрині – вона почала працювати в новому стилі арт-мікс, поєднуючи в своїх творах текстиль, живопис, фотопринт, вишивку, тощо. Про ті дні Марина Лукач пише на своєму сайті так:

«Часто згадую один день з усієї череди днів протистояння Майдану. Повна асоціація з картинами Сальвадора Далі. Цей день я ніколи не забуду. Велика площа в центрі Києва розділена на кілька шматочків, начебто і об’єднаних, але таких різних. Сам центр оповитий чорно-сіро-білим димом з проблисками яскравих спалахів від коктейлів Молотова. Чоловік на сцені коментував, закликав і роздавав поради, як правильно написати на руці інформацію про себе, щоб потім можна було впізнати. І блискучі кольорові вогні зі сцени, як на дискотеці. Всього декілька метрів від епіцентру бою, всього декілька метрів…

І з усіх боків – потоки людей з пакетами, коробками, банками. Нескінчений потік машин, які підвозили їжу, воду, ліки, бензин, шини. Тисячі людей об’єдналися проти біди. Ми з своєю родиною не багато зробили для перемоги, ми робили те, що було в наших силах. І всі, хто так робили, поклали початок єдності країни і початку перемоги. Бо в єдності – наша сила…»

Відео про історію твору

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.