Новий документальний фільм про вишиванку покажуть діаспорі

62

Цього року українці у всьому світі вже вдесяте відзначатимуть День вишиванки. У рамках свята, 12 травня у Києві відбудеться прем’єра фільму «Спадок нації», – першого повнометражного документального фільму про вишиванку.

Автор ідеї та сценарист картини Леся Воронюк разом з режисером Олександром Ткачуком 10 років тому ініціювали святкування Дня вишиванки, який поступово стали відзначати українці з усіх куточків світу.

«Ми знайшли дуже багато історій людей, які заради вишитої сорочки ладні були віддати життя чи піти під арешт, – розповідає Леся Воронюк. – Одна з таких історій – історія життя Ольги Ільків, зв’язкової Романа Шухевича. Була заслана на 12 років у Сибір. Її рятувало те, що вона там таємно вишивала сорочку. Зараз їй понад 90 років. І жінка досі зберігає цю сорочку як символ своєї історії». Саме сюжети про таких людей і лягли в основу фільму.

Брелок “Тризуб”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Футболка

ndf1

Над фільмом активісти працювали із серпня 2015 року, об’їздивши всі етнографічні регіони України та поспілкувавшись із майстрами. Своїми свідченнями поділилися також представники української діаспори із 5ти країн світу.

«Фільм складається з двох частин – це етнографічна, де ми розповідаємо про особливості сорочки та пов’язані з нею вірування і традиції, а також – людські історії, які демонструють, що вишиванка – це не просто річ, а щось набагато більше, символ, який берегли і передавали з покоління у покоління», – зазначив співзасновник Дня вишиванки Олександр Ткачук.

Таким чином, пояснює він, історія вишиванки у фільмі нерозривно переплетена з історичними хроніками, особливо з тих періодів, коли наявність у хаті вишиванки стала маркером «небезпечних» ідеологічних переконань.

Творці картини намагалися довести, що вишиванка – це не тільки прадавня частина гардеробу кожного українця, але й символ та оберіг, який передається з покоління в покоління як безцінний скарб.

Показ стрічки відбудеться у Львові, Чернівцях, повторно у Києві – на День вишиванки, а також закордоном – у тих країнах, де найбільша українська діаспора.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.