Невтішні дані екзит-полів з Нідерландів: хто винен в такому результаті?

87

Інтригою вчорашнього дня був як результат референдуму в Нідерландах, так і явка на виборчі дільниці. Адже необхідною умовою для визнання референдуму дійсним була явка 30%. Проте на дільниці голландці не поспішали: на 18:00 явка в ключових містах (Роттердам, Утрехт, Гаага) була близько 17%, а в Амстердамі – близько 14%. Причина цьому і погані погодні умови, і робочий день, і небажання голландців брати участь у референдумі. Багато хто такій низькій явці радів, прогнозуючи що явка складе 28-29% і з осені українці будуть без віз.

Проте після закриття дільниць о 22:00 з’явилася інформація, що референдум таки визнають дійсним – явка склала 32,2%. А вночі з’явилися перші дані екзит-полів, які для українців – невтішні: 61% проголосував проти Асоціації України та ЄС. Про це повідомляє нідерландський телеканал Nederlandse Omroep Stichting (NOS) з посиланням на підсумки підрахунку голосів у всіх муніципалітетах. «За» проголосувало 38,1%. Остаточні ж результати оприлюднять 12 квітня.

Українці ж бурхливо відреагували на цю поразку: в соцмережах з’явилися сотні повідомлень щодо того хто ж таки винен в провалі голосування: одні звинувачували корупційну владу, інші – російську пропаганду, треті – власних журналістів, які за пару днів до референдуму подали «офшорний скандал».

Брелок “Тризуб”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Серія скульптур «Дерево Життя»

Що ж до реакції посадовців, то Президент Порошенко заявив, що «хотів б усім нагадати, що справжня мета референдуму – це не Угода про асоціацію між Україною та ЄС, це атака на єдність Європи, атака на поширення європейських цінностей. Про це також свідчить і дискусія, яка була розгорнута напередодні референдуму».

Дмитро Кулеба, Посол по особливим дорученням МЗС, зазначив, що не зважаючи на результати референдуму Угода про Асоціацію буде діяти, пошук найбільш прийнятного розв’язання «голландського казусу» є завданням для уряду Нідерландів; а політики, чиновники, журналісти повинні навчитися за внутрішньою боротьбою бачити зовнішні пріоритети.

Втім, частина європейців закликає українців не розчаровуватися. Наприклад Карл Більд, колишній міністр закордонних справ Швеції, написав у своєму Твіттері: «Угода про Асоціацію між ЄС та Україною вже була одобрена 29 демократичними парламентами ЄС. Ті, хто проголосували «проти» в Нідерландах лише 0,6% населення ЄС».

А президент Литви, Даля Грубаускайте підкреслила: «Процес інтеграції може забрати більше часу, ніж ми думали. Проте кінцевий результат зрозумілий, він був визначений на Майдані. Ніхто не може стояти на шляху України до Європи, тому що Україна завжди була в Європі і завжди там залишатиметься».

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.