Міхеіл Саакашвілі для Global Ukraine: «Україні у владі потрібні нові, молоді люди, які люблять свою країну»

72

Вчора відбулася цікава дискусія, ініційована Global Ukraine, на тему «Міжнародний досвід реформ: Чим можуть Global Ukrainians бути корисними Україні?». До заходу були залучені експерти, представники української діаспори, політичні діячі, науковці, а географія слухачів вражала: через соцмережі за заходом спостерігали з Португалії, Греції, Китаю, Польщі, Іспанії, Італії та багатьох інших країн.

Першим доповідачем був колишній президент Грузії, очільник Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі, який приєднався до учасників заходу через Skype. Політичний діяч апелював до основних проблем України, зокрема, необхідності структурних, а не косметичних реформ, присутності молоді у владі, демографічної проблеми, пов’язаної з виїздом найкращих, освічених українців закордон. Часто посилався Міхель Саакашвілі в своїй розповіді до досвіду Грузії, зокрема того, як їм вдалося повернути до країни прогресивних емігрантів. Українську проблему можна вирішити через створення можливостей для роботи молоді і наявності нового, прогресивного уряду, який би забезпечив ці можливості, переконаний політичний діяч.

«Спеціальна рада щодо реформ – це дуже добре. Проте треба мати і реформаторів в уряді», – розповідає він. Політик переконаний, що скоро до влади прийде нова еліта, оскільки стара абсолютно немає ресурсів для свого утримання в державних інституціях.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Футболка

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

«Я продовжуватиму роботу в Україні, ми будемо йти до кінця. Я впевнений і вірю в майбутнє України. Нам вдасться тут створити ще краще урядування, ніж в Грузії. Я – один з Вас і працюватиму, не покладаючи рук», – підсумував Міхеіл Саакашвілі.

Далі до дискусії долучилися і активні Global Ukrainians – Микола Воробйов, Катерина Крук та Наталія Панченко, які розповіли про сприйняття України в різних країнах світу. Зокрема, Микола Воробйов зазначив, що спільним меседжем для налагодження міжнародної співпраці став Майдан та цінності українського суспільства, які поділяють американці: «Після перегляду фільму «Зима в огні» багато з американців, присутніх у залі, просто плакали, розуміючи переживання українців».

Важливим моментом в тому, щоб перетворити Україну на більш активного учасника в зовнішній політиці США, є президентські вибори та налагодження комунікації з теперішніми кандидатами, переконаний пан Микола. «Саме 2016 рік вирішить долю світу на майбутні 50 років і не останню роль в цьому відіграють вибори у США», – наголошує експерт.

Катерина Крук розповіла про особливості сприйняття України інституціями ЄС. «Нас часто порівнюють з Помаранчевою революцією. Зараз спостерігається втома від України, адже мантра, що реформи не можливі в час війни, не може діяти вічно», – розповідає експертка. Необхідність запровадження системної інформаційної стратегії, на думку пані Катерини, дозволить вирішити частину гострих питань. А Наталка Панченко зосередилася на труднощах у співпраці з Польщею та на необхідності вийти на новий рівень партнерства, який би передбачав взаємність, а не односторонність.

Георгій Вашадзе також доєднався до учасників через Skype та розповів про основні напрямки роботи: електронні аукціони, судову реформу, приватизацію, тощо. Країні необхідний кардинально новий підхід, який полягає у зміні парадигми: система виштовхне тих, хто хоче її змінити, а тому потрібно знищити старе і створити щось нове, а не копіювати закордонний досвід. «Зламати радянську матрицю можна лише запровадивши свою власну», – підкреслює пан Георгій. Наголосив учасник також і на 5-ти принципах реформ: дерегуляції, демонополізації, деконцентрації, дебюрократизації, децентралізації

Читайте за темою:  «Грузинів тепер в Україні вважають проблемою», – Давід Сакварелідзе

Питання, які задавали учасники через соцмережі та безпосередньо в залі, стосувалися реформи дипломатичної служби, співпраці з Посольствами, безпосередніх контактів з посадовцями, вміння правильної подачі іміджу України, тощо.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.