Максим Кияк: «GLOBSEC – яскравий приклад того, що вік – ще не показник, якщо присутня мрія, помножена на амбіції»

149

Минулого тижня, 15-17 квітня, у Словаччині відбувся Глобальний безпековий форум GLOBSEС, організатором якого стала неурядова організація Словацька Атлантична Комісія («SAC»).

Форум відбувся вже в одинадцятий раз. І він є потужним інструментом в сфері формування світового порядку денного. Він став незамінним місцем зустрічі зацікавлених сторін і всіх, хто вносить свій внесок у зовнішню політику і безпеку, особливо в Центральній і Східній Європі. Це – головний форум з питань безпеки в Центральній Європі і однa з п’яти найбільших конференцій в своєму роді в світі. Сотні найвпливовіших експертів з провідних європейських і трансатлантичних мозкових центрів, наукових кіл, бізнес-лідерів і політиків знову відвідали GLOBSEC, щоб обговорити питання, які фігурують в заголовках світових ЗМІ. Протягом багатьох років список гостей GLOBSEC включав Девіда Кемерона, Збігнєва Бжезинського, Дональда Туска, Томаса Хендріка Ільвеса, Андерса Фог Расмуссена, Джона Аллена, Джона Маккейна, Карла Більдта, Ахмеда Рашида, Джорджа Фрідмана та інших ключових особистостей.

mkglobsec1Взяв участь в форумі і Максим Кияк, співзасновник Global Ukraine. «Сьогодні GLOBSEC – це світовий бренд, який протягом чотирьох днів перетворює столицю найменшої центральноєвропейської країни на одну з наймасштабніших дискусійних платформ щодо найважливіших питань міжнародної політики та безпеки, із максимальною концентрацією світових лідерів і decision makers на квадратний метр. Завдяки цьому, конференцію у Братиславі сміливо можна ставити в один рядок із подібними заходами у Вашингтоні, Брюсселі чи Мюнхені. Зараз це – вже аж ніяк не локальна скромна конференція, а повноцінна кузня смислів та справжній «Made in Slovakia» феномен із понад тисячею учасників з семи десятків країн, 150-ма спікерами і двома сотнями акредитованих журналістів з усього світу», – пише на своїй Facebook-сторінці пан Максим.

Художня лялька

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Сукня довга пряма “Геометрія”

Цього року багато що на форумі визначав контекст, а саме майбутній саміт НАТО в Варшаві, а тому багато питань мали характер дебатів перед самітом. Окрім цього, розглядалися аспекти, пов’язані з майбутніми президентськими виборами у США, критичною ситуацією на Близькому Сході, громадянською війною в Сирії та зростаючою чисельністю біженців в Європі, діями Росії в Сирії та Україні.

З українських посадовців форум відвідали заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, народний депутат України Мустафа Найєм та керівник групи радників Прем’єр-міністра України Іван Міклош.

Читати за темою: Реформи в Україні західні партнери вважають косметичними

Крім того, на форумі функціонував і окремий формат – GLOBSEC City Talks, який відбувся у трьох містах Словаччини, а учасниками його були не представники експертного середовища, а звичайні люди.

Окремим напрямком форуму є програма для молодих лідерів, учасником якої і був Максим Кияк. Загалом, в програмі взяло участь 33 учасники з різних країн світу. «Важливим моментом є те, що сам форум – це не єдина можливість заходу, бо під час форуму відбувається багато різних зустрічей на найвищому рівні. Взагалі, організатори GLOBSEC планують йти далі і відкривають свою академію і свій аналітичний центр. А ще у них вже є свій канал», – розповідає пан Максим про перспективи розвитку такого формату. GU

mkglobsec

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.