Культурна дипломатія України в Італії: покази фільмів та написання документальних книг

71

Європа потрохи байдужіє до війни в Україні: до цього питання все рідше апелюють на ключових форумах, та і пересічні європейські громадяни значно менше цікавляться ним. Причин для такого ставлення – безліч. Повернути українське питання до світового порядку денного – важке завдання, ключову роль у ньому відіграють не політичні контакти, а саме культурні ініціативи. Дві ініціативи такого типу стосуються Італії, в якій досить великий капітал симпатій серед населення, особливо молоді, до Росії та Володимира Путіна.

Зокрема, як йдеться в повідомленні Радіо Свобода, в Італії видали книжку про українських військових, захисників донецького аеропорту під назвою «Люди та Кіборги». Авторами книги є італійський письменник Даріо Фертіліо та викладачка Римського університету Олена Пономарева.

За жанром, книга – театралізована оповідь документальних подій, яка супроводжується фронтовими піснями та поезією. Загалом, в оповіді понад 17 персонажів. Даріо Фертіліо наголошує, що хоча провідна роль у творі належить кіборгам, проте найбільш важливе значення мають свідчення жіночих персонажів.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

В планах авторів – театральна постановка, щоб продемонструвати універсальність теми війни, переклад оповіді українською мовою та постановка на Українському радіо за участю провідних київських акторів.

Інша ініціатива стосується кінематографу – 17 квітня в Римі планується показ документального фільму «Іловайськ – лицарі неба». У презентації стрічки братимуть участь боєць батальйону «Дніпро-1» Максим Лунів, який був поранений під Іловайськом, мати загиблого солдата-добровольця Ганна Кузьменко та президент благодійного фонду «Мак» Наталя Макуха.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.