Іноземці купують житло у Польщі. Українці переїжджають назавжди?

46

Автор: Марек Вєлго
Джерело: Gazeta Wyborcza
Переклад: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

Минулого року іноземці купили у Польщі близько 3.7 тис квартир, найбільше у Варшаві, Кракові та Вроцлаві. Покупцями були, в основному, фізичні та юридичні особи з Німеччини та України – згідно з інформацією Міністерства Внутрішніх Справ і Адміністрації Польщі.

Міністерство опублікувало свій щорічний рапорт, який стосується власне придбаних іноземцями помешкань, на підставі якого можна зазначити, що минулого року – в основному завдяки нашим сусідам зі сходу – різко зросло зацікавлення до придбання помешкань у Польщі. Додаймо, що у порівнянні до земельних і лісових ділянок, придбання яких супроводжується рядом формальних процедур, наприклад, дозвіл Міністерства Внутрішніх Справ і Адміністрації, квартири та приміщення можна купити без жодних обмежень.

Брелок “Тризуб”

Художня лялька

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Винятком з правила є купівля помешкання у прикордонних територіях, де іноземці з-поза Євросоюзу повинні отримати згоду Міністерства. Але така ситуація належить до рідкісних. Наприклад, у минулому році установа видала близько 68 таких дозволів, в основному громадянам України (28), Білорусії (12) та Росії (8).

Найбільше купують українці, але не мільйонери

Всередині країни вони (дозволи – ред.) не потрібні. Але про підписання угод з іноземцями нотаріуси змушені повідомляти міністерство, яке фіксує цей факт у спеціальних реєстрах. З яких і черпаємо інформацію про те, що у 2015 році іноземці (приватні особи і компанії) купили 3754 квартири, тобто майже на 17% більше, ніж минулого року. Девелоперські компанії віддали у минулому році 64,5 тисяч м2.

Міністерство Внутрішніх Справ Польщі інформує, що у власність українців потрапило 627 квартир, загальної площею близько 35,4 тис м2 .

З кожним роком вони (українці -ред.) купують більше і більше. Для порівняння, 10 років тому, коли ми тільки вступили у Євросоюз, у нас (Польщі -ред.) придбали квартир загальною площею 3,5 тисячі м2. Минулого року у 10 разів більше. Серед покупців збільшується кількість білорусів та росіян. Разом наші східні сусіди у 2015 році придбали 914 приміщень, з загальною площею 52,7 тисяч м2. Середня площа квартир становить 58 м2. Серед покупців помешкань не має мільйонерів, які би сприймали наш (польський -ред.) ринок, як безпечну зупинку для свого капіталу.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.