Фільм «Къырым» продовжує завойовувати серця глядачів

80

Для перемоги в інформаційній війні з Росією потрібно застосовувати усі можливі засоби. Це стосується і кінематографу. Global Ukraine News часто розповідав про цікаві кінематографічні доробки сучасних українських режисерів, які визнані в цілому світі через завоювання престижних кінонагород.

kkrmm

Це стосується і фільму «Къырым», який був продемонстрований під час Каннського фестивалю у травні 2015, в рамках проекту Short Film Corner. Показ фільму організований поза конкурсною програмою кінофестивалю, в рамках Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Крім того, цей фільм отримав і нагороду Bronze Remi Award на кінофестивалі у Х’юстоні (США).

Брелок “Тризуб”

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Ідея створення фільму «Къырым» з’явилася у режисера Ксенії Джорно після спілкування зі знайомими кримчанами. Проживаючи в мусульманській країні (ОАЕ), Ксенія Джорно хотіла розповісти про свою Батьківщину тим, хто її ніколи не бачив.

«Після анексії Криму, у мене не було вибору, – розповідає Ксенія Джорно. – Мене дуже сильно дивувало, чому Близький Схід так сильно переймається проблемами сусідніх мусульманських країн, у той час, як наша країна – приклад миру і дружби. Не віриться, що репресії такого характеру сьогодні можуть відбуватися в центрі Європи».

Герої фільму – три покоління татар. Жінка, яка пережила депортацію 71 рік тому і жінка, яка пам’ятає повернення. Мама нареченої, яка народилася під час депортації та приїхала до Криму в молодості. Дівчина, яка народилася в українському Криму. Тим часом у Криму продовжується життя, молоді люди одружуються і продовжують свій рід. Нове покоління кримських татар сьогодні народжується під Російським прапором. Для всіх  Батьківщина –  Крим. Трагедія у тому, що кожен з них народився в різних державах.

kkrmm2

Фільм знімався в Бахчисараї, Євпаторії, Саках та Сімферополі. Режисер фільму мешкала в кримськотатарській сім’ї. Обличчя деяких персонажів не показані, майже всі імена змінені. Зйомка фільму зайняла 6 днів. Допомагали в роботі режисеру й колеги з ОАЕ, зокрема, з музикою та звуком.

Ксенія Джорно, режисер фільму, закінчила університет в Парижі (театральне мистецтво). Працювала журналістом у кількох французьких виданнях. Згодом переїхала у ОАЕ, де почала працювати у жанрі документального кіно. Закінчила курси режисури при Нью-Йоркській Кіноакадемії в Абу-Дабі. Минулого року стала одним з співпродюсерів американського документального фільму «Розлучення очима дітей», який отримав премію на фестивалі «Ворлдфест» в Х’юстоні, Техас. Зняла документальний фільм про відомого еміратського дресирувальника коней, а також документальну короткометражку про відомий конкурс краси верблюдів для Шейха Султана Бін Заїда. Отримала 2 міжнародні нагороди та відзнаки від Міністерства Культури ОАЕ та королівської родини. GU

kkrmm1

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.