Global Ukraine

«Читання українських книг» на TVP3 Wrocław

41

Джерело: TVP3 Wrocław
Переклад: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

Рекомендуємо цикл документальних розповідей, які познайомлять Вас з сучасними українськими письменниками. Перша частина заходу відбудеться вже у п’ятницю 30 квітня о 18:50 на TVP3 Wrocław.

У рубриці «Читання українських книг» ми представимо 16 авторів, які у липні 2015 року були учасниками фестивалю «Місяць авторських зустрічей». Це – найбільший літературний фестиваль у Центрально-Східній Європі. У минулому році спеціальним гостем була саме Україна.

Цикл документальних розповідей, який приготували польські, чеські та словацькі телеканали, має на меті познайомити глядачів із сучасною українською літературою, зберігаючи при цьому пропорції між жанрами сучасної літератури, поколіннями, стилями та мовами.

Метою було створення телевізійної антології українських авторів, яка, на думку чеських, польських та словацьких документалістів, повинна змальовувати не тільки конкретного автора і його твір, але і умови у яких формується певна література.

У першому фрагменті телеглядачі матимуть змогу познайомитись з лауреатами Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Український письменник Сергій Жадан нагороджений за «Месопотамію» – розповідь про любов, чуттєвість, відданість та закоханість. Події відбувається у рідному місті автора – Харкові – і саме українські реалії і їх вплив на долю головних героїв переконали журі нагородити Жадана.

«Для мене важливим є факт, що про українську літературу говорять у інших європейських країнах. Україна хоче бути почутою, щоб її розуміли, щоб наші сигнали приймали закордоном», – говорить Сергій Жадан.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.