Global Ukraine

З Тернополя до Луганської області привезуть українські книжки

39

Тернопілля відгукнулося на проект «Український Донбас», який ініціювало Міністерство культури. Мистецькі заклади області почали налагоджувати співпрацю в культурній царині з Мар’їнським районом Донецької та Сватівським районом Луганської областей. Тернопільці не лише побувають тут із власними творчими доробками, а й привезуть у дарунок українськомовні книжки.

Координатором зібрання художньої, історичної, довідкової, дитячої літератури для жителів Донбасу стала обласна універсальна наукова бібліотека. Видання до книгозбірні приносять усі охочі. Власними опублікованими творами вже поділилися з майбутніми читачами зі сходу країни відомі тернопільські письменники Богдан Мельничук, Євген Зозуляк, інші. До доброї справи долучилися й працівники управління СБУ в області. Вони подарували майже 70 цікавих книжок з домашніх бібліотек.

Торік такий доброчинний захід тривав упродовж квітня. Літературу, яку подарували тернопільці, передали в дитячі садочки, школи та інші навчальні заклади Донецької й Луганської областей, а також поповнили фонди тамтешніх книгозбірень.

А у Львові луганчанка Лідія Сорока представила книгу, надруковану у видавництві «Каменяр», під назвою «Чи помирає невмируще…».

Презентація відбулася в Львівській бібліотеці-філії, імені Олега Ольжича. У повісті розкривається одвічна тема боротьби добра зі злом, кохання та любові до Батьківщини.

Читати за темою: Проект StopFake: інтерв’ю з Вікторією Романюк

«Як би не казали про АТО, на сході йде справжнісінька війна. Сьогодні наша армія сильніша від російської, бо вона мотивована. Якщо раніше казали, що там більше звучала українська мова, бо там хлопці із заходу, то зараз дуже багато хлопців зі сходу. Там, в окопах, вони брати. Зараз в окупованому Луганську почали забороняти українську мову. Ми з вами все одно одна нація. Тільки у вас борщ варять по-іншому, бо більше буряка кладуть. Не можна віддавати Росії і навіть тих російськомовних і «нашу» російську мову. Ми з ними – різні», – зазначила вона.

Модератор презентації, директор видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга зазначив, що зараз видавництво готує до друку продовження цієї книги.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.