Європейські фахівці піддали критиці український закон про «спецконфіскації»

53

Представництво Європейського союзу вважає, що Україна робить кроки до запровадження «жорсткого законодавства… без захисту права на чесний суд та право власності».

Про це йдеться у коментарі представництва «Європейській правді» щодо законопроекту 4057, який ухвалений в першому читанні і може бути розглянутий в другому на поточному пленарному тижні.

Відомо, що документ пропонує зміни до кримінального законодавства для конфіскації «цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду». Як зазначають прихильники і автори закону, він направлений на зарахування до бюджету країни коштів, що заарештовані на рахунках «сім’ї Януковича» та колишнього його оточення.

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Сукня довга пряма “Геометрія”

«Проект 4057 щодо конфіскації не містить достатніх гарантій захисту права власності, яке відповідало би стандартам ЄС. Він, швидше, може сприйматися як поспішний крок до впровадження жорсткіших та інтрузивних інструментів, які не передбачають необхідного захисту права на чесний суд, захисту прав власності та необхідної підвищеної стабільності відносин власності», – йдеться в поясненні дипмісії ЄС.

В представництві наголошують на тому, що ініціативи щодо досудової конфіскації в обов’язковому порядку мають «йти бік-о-бік» з посиленням гарантій доброчесних власників (які дозволили б уникнути зловживань механізмами спецконфіскації). В даному проекті такі гарантії відсутні.

Також представництво ЄС нагадало, що в останні місяці Рада затвердила законодавство про спецконфіскацію (проекти 2540a, 2541a, 3040), «які були розцінені експертами ЄС як просування до правильного балансу» і «були в числі зобов’язань української влади в контексті Плану дій візової лібералізації».

Читати за темою: Народна дипломатія в Японії: інтерв’ю з Павлом Котенком

Слід зауважити, що представництво ЄС вкрай рідко виступає із заявами та коментарями, в яких критикуються законопроекти, які ще не схвалені Верховною Радою. Тому цей випадок свідчить про те, що європейські фахівці дуже занепокоєні станом справ з суперечливим законопроектом. Його недолуге використання може привести до того, що Україна взагалі втратить можливість повернути награбовані попередньою владою кошти, які заморожені на іноземних рахунках в майже 20-ти країнах світу.

Як відомо, двоє з авторів проекту 4057, а саме Тетяна Чорновол та Андрій Тетерук, ще минулого року наполягали на ухваленні схожого проекту про позасудову компенсацію за номером 3025. Тоді, після жорсткої критики з боку США та Євросоюзу, ВР відмовилася від ухвалення даного закону.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.