Як українці Риму Великдень святкували (фоторепортаж)

54

З давніх часів українські гаївки були неодмінним атрибутом святкування світлого Великодня, коли молодь збиралася разом, водила хороводи та співала веселих пісень. І хоча сучасність диктує нові правила, але українська громада в Римі дотримується стародавніх звичаїв. Цього понеділка громадська організація Конгрес Українців в Італії за активної участі місцевої громади організувала народні гуляння під назвою «Великодні Гаївки».

urv

Дійство відбувалося на території Храму Христа Царя на Пірамідах. Та подія мала не лише розважальний, але й благодійний аспект – був організований ярмарок з українськими товарами, вишитими великодніми рушниками, вмілі українські господині напекли традиційних смаколиків, а виручені кошти з продажу організатори передадуть на допомогу та потреби АТО.

Художня лялька

Брелок “Тризуб”

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

urv1

Пані Мар’яна, одна з організаторів дійства, розповідає: «В нас постійно відбуваються різного плану акції: інформаційні, маніфестації під Посольством та на центральних площах, розважально-культурні заходи, які покликані пропагувати культуру та мають благочинний характер. Сьогодні в нас будуть гаївки, гагілки, маївки, тобто те, чим бавилися українці з покон віків. Рушники вишиває Віталій Матьовка, хлопець, який втратив через хворобу обидві ноги».

urv2

Атмосфера на святі була вражаючо-дружньою, відчувалася близькість громади, співали пісень («Ось так сходить мак», «Вію вінець», «Голубка») та водили хороводи. І навіть дрібний дощик не зміг зіпсувати свята. Присутнім на святі був і італієць Марко, який, за його словами, тримає близький зв’язок з українською громадою і вже тричі відвідав Україну. Українська активістка пані Мирося розповідала, що багато сімей української діаспори в Італії є змішаними, а тому італійці відвідують їхні заходи, а одного разу італієць навіть брав участь в українському вертепі.

urv3

Ще одна активістка, пані Оксана, розповіла, що такі заходи відбуваються часто: особливо останнім часом акцент робиться на культурній складовій, щоб показати світові цікаву нову Україну, її багату культуру. Зокрема, кілька тижнів тому відбувалося Свято Вареника, яке теж мало благодійний характер.

urv4

Та не лише українці Риму на світлий Великдень думали про Батьківщину. Україну у своїй великодній проповіді згадав і Глава католицької церкви Папа Франциск, наголосивши на необхідності остаточного припинення війни в Україні, підтримці гуманітарних ініціатив та звільненні ув’язнених.

Як бачимо, українці не бувають колишніми. І навіть, живучи в іншій країні, поважають та зберігають свої традиції, співпереживають та підтримують Батьківщину.

Відео з «Великодніх гаївок в Римі»

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.