«Я, Савченко Надежда Викторовна, объявляю сухую голодовку до возвращения меня в Украину живой или мертвой!» – українська льотчиця

27

США обурені вироком Надії Савченко, якого вимагає прокуратура. Про це, посилаючись на представника США у Постійній раді ОБСЄ Деніеля Байєра, повідомляє «Укрінформ».

Він зазначив, що українську льотчицю утримують у Росії вже майже 600 днів, а судовий процес та її ув’язнення порушують основні принципи правової держави. Сполучені Штати засуджують незаконне утримання за ґратами й Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Станіслава Клиха та інших українських бранців.

Вітчизняне МЗС закликало світову спільноту посилити тиск на Росію та змусити її звільнити льотчицю.

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Водночас, речник Держдепу США Джон Кірбі підтвердив, що в Державному департаменті ознайомлені із заявою української льотчиці про сухе голодування. У цьому ключі, зауважив американський представник, гострота потреби її звільнення лише зростає.

Нагадаємо, Надія Савченко мала напередодні виголосити останнє слово в суді в російському Донецьку, однак суддя такої можливості не надав, і переніс засідання на 9 березня. У відповідь на це вона оголосила сухе голодування.

2 березня 2016 року, прокуратура Росії попросила для Надії Савченко 23 роки за ґратами. Однак адвокати вважають, що є доволі високі шанси, що після виголошення вироку Надію можна буде обміняти на російських полонених.

В останній заяві, яка була опублікована адвокатами льотчиці, Надія Савченко написала: (дослівно, мовою оригіналу):

«Я, Савченко Надежда Викторовна, украинка, гражданка Украины, объявляю сухую голодовку с 4.03.2016 г. до возвращения меня в Украину живой или мертвой!

Сухая голодовка это протест на действия российских властей, российских спецслужб, следствия, суда и прокуратуры РФ и на то, что они пытаются скрыть свои преступления.

Они виновны в нарушении международного права, в похищении меня из Украины, в насильственном перевезении меня в Россию и незаконном удерживании меня в тюрьмах РФ и бесчестном суде надо мной!

Я запрещаю в СИЗО и вообще в России пытаться выводить меня из голодовки. Запрещаю брать у меня какие-либо анализы и заставлять меня принимать какие-либо медикаменты. Запрещаю российским врачам и сотрудникам СИЗО ко мне прикасаться.

Читати за темою: Як президентські вибори-2016 у США вплинуть на відносини з Україною

Согласна только на осмотр врачами из Украины или Европы. Запрещаю перемещать меня куда-либо из камеры и этапировать меня куда-либо без объяснения мне цели этапа и места прибытия. Любое применение ко мне физической силы буду расценивать как пытки и оказывать сопротивление.

Если к 9.03.2016 я останусь живой, требую вывезти меня в судебное заседание. В случае моей смерти запрещаю вскрывать мое тело и требую отдать его целым моим маме и сестре.  Мое решение изменению не подлежит!»

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.