Wall Street Journal: Путін не зміг принизити Україну, засудивши Савченко

52

Українка стала для своїх співвітчизників національним героєм і символом стійкості в боротьбі проти агресивної Росії.

Російський суд виніс вирок українській льотчиці Надії Савченко, відправивши її за ґрати на 22 роки, хоча всі звинувачення проти неї були безпідставними. Вона, будучи солдатом, лише захищала свою країну від агресії Кремля.

Про це в редакційній статті пише Wall Street Journal, додаючи, що захист українки представив всі необхідні докази її невинуватості. Однак російський суд просто проігнорував їх.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Художня лялька

Сукня довга пряма “Геометрія”

«Суть цього показового суду полягала в тому, щоб принизити Україну. Але лейтенант Савченко замість цього стала національним героєм в Україні і навіть була заочно обрано в парламент. Коли суддя закінчив зачитувати вирок, вона заспівала українську революційну пісню і оголосила голодний протест. Її можуть звільнити в рамках обміну полоненими, але Савченко вже закріпила за собою статус символу українського опору російському імперіалізму», – йдеться в статті.

22 березня російський суд визнав Савченко винною у вбивстві російських журналістів і в незаконному перетині кордону РФ. При цьому з української льотчиці зняли звинувачення в обстрілі мирних жителів. Савченко отримала 22 роки позбавлення волі (обвинувачення просило 23 роки – за епізод “незаконний перетин кордону” суд призначив покарання у вигляді 30 тисяч рублів штрафу).

В цілому українка повинна провести в колонії 20 років: скорочення терміну відбулося за рахунок знаходження Савченко під вартою з 30 червня 2014 року.

Савченко була викрадена в зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року і вивезена на територію РФ.

В середині березня 2016 року Україна передала Євросоюзу «список Савченко» – перелік осіб, які сфабрикували справу проти Надії Савченко. У цьому документі зазначено 46 прізвищ. Відомо, що Савченко відмовилася від можливого обміну на російських військових.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.