В Україні має бути потужний євроофіс з правом звільняти міністрів – євродепутати

57

Як вже повідомлялось, продовжується робота української делегації в рамках «українського тижня» в Європейському парламенті. Кожного дня відбуваються ділові зустрічі та фахові дебати.

«В Україні повинен бути сильний урядовий офіс, який відповідатиме за реформування і гармонізацію законодавства до норм ЄС  та матиме право звільняти міністрів, які неналежно виконують роботу в цій сфері», – таку заяву зробив польський євродепутат Яцек Саріуш-Вольський, виступаючи в рамках панельної дискусії. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook директор Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» Дмитро Шульга.

За словами експерта, євродепутат наголосив, що для гармонізації законодавства, Україні потрібен «сильний урядовий офіс, під прем’єр-міністром, з 300-400 кваліфікованих працівників».

Сукня довга пряма “Геометрія”

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Цей офіс, як вважає Яцек Саріуш-Вольський, має перевіряти всі урядові законопроекти на відповідність законодавству ЄС та мати право «тероризувати» міністерства з тим, щоб виконувати План імплементації Угоди про Асоціацію. Невиконання ж Плану тим чи іншим міністерством має призводити до відставки міністра.

Окрім того, «парламент має погодити з урядом (угода/меморандум між прем’єром і спікером) спеціальну пришвидшену процедуру розгляду урядових законопроектів, спрямованих на виконання Угоди про Асоціацію».

37D5D4AD-5465-4B45-AF93-835954266A5E_w640_r1_s

Зокрема, як підкреслив євродепутат, має бути обмежене право депутатів подавати поправки до законопроектів.

Раніше голова моніторингової місії Європейського парламенту за оцінкою потреб для реформування українського парламенту Пет Кокс запропонував Верховній Раді України оптимізувати роботу і знизити планку кворуму при голосуванні.

Читати за темою: Стивен Пайфер: Запад может прийти к выводу, что ситуацию в Украине невозможно исправить

Пет Кокс наголосив, що при прийнятті рішень Верховна Рада має високий кворум – 225 голосів плюс один – це планка для конституційних змін. На його думку, при прийнятті менш глобальних законів планку кворуму було б доцільно зменшити.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.