В Нідерландах назріває скандал навколо проведення референдуму 6 квітня

110

Організаторів референдуму — GeenPeil — звинувачують у шахрайстві під час фінансування видатків кампанії. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook активіст української громади у Нідерландах Олександр Снідалов.

На початку місяця, вже звучали заяви про те, що GeenPeil фінансує свою кампанії за рахунок гранту Єврокомісії, правила якого виключають використання коштів з метою агітації. Не встигли противники референдуму опублікувати заперечення, як інший скандал набирає обертів. Цього разу звинувачення більш серйозні: лідерам GeenPeil закидають шахрайство при використанні грантів уряду Нідерландів.

Шахрайська схема передбачала подання 40 індивідуальних заявок на гранти (максимальний розмір індивідуальної заявки — 5000 євро). Після цього з заявниками підписувались угоди про передачу грантів у використання GeenPeil. Таким чином кампанія противників змогла акумулювати 150 000 євро для проведення власної кампанії, в той час як за умовами гранту максимальна сума, яку можуть отримати організації, складає 50 000 євро.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Футболка

Цікаво, що трохи раніше мав місце прецедент, коли комісія, що виносить рішення по аплікантам, відмовила в індивідуальному гранті журналістці Лаурі Старінк, мотивуючи це тим, що Лаура витратить ці гроші на потреби організації, а не на власний, особистий проект. В той же час претензій до GeenPeil комісія поки не висловлює.

Як же будуть далі розвиватися ці події – на разі не відомо.

За словами Олександра Снідалова цю інформацію оприлюднив журналіст Роберт ван дер Ноорда.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.