Українському священику, який під час Другої світової врятував сотні життів, поставлять пам’ятник у Любліні

60

Блаженному Омелянові Ковчу, греко-католицькому священику, який під час Другої світової війни врятував сотні людей від знищення окупаційною владою і загинув у концтаборі «Майданек», встановлять пам’ятник у Любліні, повідомляє Львівський портал.

Це питання буде обговорено під час візиту до Польщі Глави УГКЦ Святослава Шевчука разом із українською делегацією.

Мер Любліна Кшиштоф Жук та голова Ради міста Пйотр Ковальчик запевнили делегацію, що вони вже прийняли рішення розпочати процедуру надання дозволу українській стороні для будівництва пам’ятника.

Брелок “Тризуб”

Серія скульптур «Дерево Життя»

Сукня довга пряма “Геометрія”

Як відомо, Омелян Ковч – греко-католицький священик, блаженний Католицької Церкви. Під час німецької окупації Західної України, намагаючись врятувати євреїв від знищення, хрестив їх і видавав їм метрики про хрещення, попри заборону окупаційною владою. Загалом їм було видано більше 600 свідоцтв про хрещення.

Він звернувся з листом до Гітлера, в якому засуджував масові вбивства євреїв і вимагав дозволу відвідувати євреїв у гетто. За це навесні 1943 року священик був заарештований гестапо і ув’язнений у концтаборі «Майданек». Але й там він таємно продовжував свою священичу діяльність.

Читати за темою: Глобальна мережа піарників просуватиме інтереси україни по всьому світу

25 березня 1944 року Омелян Ковчак був страчений у  газовій камері та згодом спалений у крематорії концтабору смерті Майданек (нині на терені міста Люблін, Польща).

У 1999 році Єврейська рада України присвоїла загиблому священику Омеляну Ковчу звання Праведника України. Через два роки, під час душпастирського візиту в Україну Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив його блаженним священномучеником, а УГКЦ — Покровителем греко-католицьких священиків.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.