Українсько-голландський бізнес-форум в Гаазі – велике політичне і економічне «ЗА!»

554

Чим ближчою стає дата проведення в Нідерландах всенародного референдуму щодо ратифікації цією країною Угоди про Асоціацію України та ЄС, тим більше зростає активність українського культурного співтовариства, політикуму та ділових кіл. Українсько-голландський бізнес-форум, що розпочався вчора, гарний тому показник. Українська сторона покладає великі надії на цей захід. Ступінь важливості для України підкреслює потужний склад української делегації.

Українська делегація під головуванням Міністра фінансів України Наталії Яресько представлена у складі Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка, заступника Глави Адміністрації Президента України Дмитра Шимківа, Першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлії Ковалів, заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської, заступника Міністра інфраструктури України Юрія Васькова та інших.

1051950

З голландської сторони в заході беруть участь Міністр з питань зовнішньої торгівлі та розвитку співробітництва Ліліан Плумен, директор департаменту агроекономіки Міністерства економіки Нідерландів Ханс Хоогевеен, член правління команди енергоринку і інновацій Міністерства економіки Нідерландів Meрей Вагенаар та інші.

Як відомо, понад 300 представників бізнесу та Уряду з обох сторін зберуться, щоб обговорити питання двосторонньої співпраці у сфері енергоефективності, транспорту та інфраструктури, IT та інжинірингу, а також в агропромисловому секторі. Порядок денний форуму також містить питання щодо перспектив і можливостей для інвестицій в Україну.

Виступаючи на форумі, Наталія Яресько зазначила: «Україна – це найбільший ринок у Європі, що розвивається. Українці хочуть бути партнерами і є партнерами країн ЄС та, особливо, Голландії. За останні 15-20 місяців уряд зробив значні кроки для того, щоб інвестори звернули увагу на нашу країну».

Олександр Снідалов, проактивний представник української діаспори в Голландії, бізнес-експерт, в викладеному в Facebook репортажі розповідає:

«Ця подія має стати фінальним знаком оклику кампанії «За», особливо в тій частині, яка пов’язана з прагматичними, економічними аргументами… Представництво на міністерському рівні як з української, так і з голландської сторони забезпечило аншлаг – зала заповнена місцевими бізнесменами.

1230861

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська презентувала економічні можливості України, зробила огляд всіх угод про вільну торгівлю які діють для України. Нанно Клейтерп, головний виконавчий директор голландського інвестиційного банку FMO, розповів про досвід робити в Україні та співпраці з українськими та іноземними інвесторами по українських проектах. Ігор Білоус, голова фонду держмайна, розповів про зміни у приватизаційних процедурах і ставленні до іноземних інвесторів з боку України. Детально описав механізм проведення відкритих аукціонів, які проводяться зараз настільки відкрито і публічно, наскільки це дозволяють сучасні технології. Пан Білоус згадав також про приватизаційні плани.

Франсис Маліж з ЄБРР розповів про свій позитивний досвід спілкування з нещодавно обраними членами ради директорів Нафтогазу, які були призначені за відкритою публічною процедурою і покликані покласти кінець чорній дірі корупції, яку Нафтогаз уособлював в недавньому минулому. Пан Маліж розповів про різні сектори інвестицій, зокрема муніципальні інвестиції.

На зустрічі невипадково є присутнім Стефан де Хой, голова департаменту управління власністю девелоперської компанії CTP. Його фірма є інвестором №1 у Східній Європі у сфері нерухомості. Він розповів про те, як його компанія тільки починала свою діяльність в Чехії та про схожість тієї ситуації з українською. Але найголовніше – CTP вийшла на український ринок і будує індустріальний парк «Рясне-2» у місті Львів. Стефан де Хой розповів про причини такого рішення і очікування компанії, яка розглядає Україну як надзвичайно перспективний ринок саме зараз».

13780

Після обіду форум продовжився чотирма паралельними спеціалізованими сесіями: аграрний сектор, енергетика, транспорт та ІТ. Зокрема, на ІТ сесії мова йшла про інновації, які винайдені в Україні (Дмитро Шимків, заступник голови АП з адміністративних, соціальних та економічних реформ), найуспішніші українські стартапи (Денис Гурський), потенціал українських міст, зокрема, Львова та Миколаєва.

Тео Шнітфінк з компанії Symphony solutions розказав про свій досвід іноземного інвестора, який створив фірму у Львові. Тео Шнітфінк розповів про переваги України – низьку вартість праці, відсутність візових обмежень для громадян ЄС та США при відвідуванні України, тощо.

Під час заключної частини Міністр аграрної політики Нідерландів  Мартейн ван Дам зазначив, що шлях розвитку аграрного сектору України – це інновації, модернізація українських аграрних потужностей. Нідерланди можуть стати надійним партнером України на шляху до зростання. Мартейн ван Дам впевнений, що Угода про Асоціацію може зробити вагомий внесок у партнерство України і Нідерландів, забезпечуючи європейські стандарти.

Читати за темою: Двері відчинено. Як українські виробники виходять на європейський ринок

Міністр аграрної політики України Олексій Павленко розповів, що хоче, щоб його діти жили в іншій Україні, розвиненій і відкритій, та подякував присутнім за продуктивну участь у форумі. Після цього розпочалась урочиста процедура підписання Меморандуму співпраці між Україною і Нідерландами в аграрній сфері, який передбачає тренінг для фермерів, розвиток інституцій, допомогу у впровадженні технологій.

Global Ukraine News і надалі буде відслідковувати події, що відбуваються на Українсько-голландському бізнес-форумі.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.