Українська кондитерка отримала першість на виставці у Варшаві

89

«У  торті всі речі мали бути їстівні. Не можна було використовувати штучні елементи. Наприклад, якусь фігурку виліпити з глини. У мене кожна фігурка була із цукрової маси — пальці в людей, вареники», — розповідає 34-річна Роксолана Плахтій, власниця львівської кондитерської «Лігумінка», яка перемогла на виставці «Світ Експо» у Варшаві. Учасниця представила торт на тему давнього українського весілля.

Щороку до Варшави з’їжджаються європейські кондитери. Україна цього року була вперше там представлена. 16 конкурсантів приїхали з різних країн, розповідала Роксолана.

«На торті я зобразила українське село, гори. Всі фігурки — у вишиванках із різним орнаментом. На столі — вареники, часник, цибуля, печена курка. Раніше із сільським весіллям не стикалася, бо моя родина з діда-прадіда жила в місті. Журі цікавило, чим українське весілля відрізняється від інших. Сказала: якщо українці раділи, то мали викластися сповна», – каже переможниця.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Набір намисто і сережки темносинього кольору

«Судді оцінювали вигляд і смак тортів. У нашому були горіхові коржі й кавові, мигдалевий і горіховий крем. Перед поїздкою моя 85-річна бабця спробувала торт і каже: «Не знаю, що ти там намішала, але це неповторно»».

 Роксолана Плахтій закінчила Національний університет «Львівська Політехніка». За фахом — лінгвіст. Випічкою займається п’ять років.

«Я багато пекла, але не було кому їсти. Придумала «Лігумінку». Це — польське слово. Означає щось незвичайне, нестандартне. Взяла у бабці книжку рецептів, яка розвалюється. Інколи з п’яти рецептів створюю один. Я дуже люблю солодке. Але роблю для себе несолодкі дні. Якби все це їла, то сильно поправилася б. Відчуваю солодке, бо ним не перенасичуюся», – ділиться Роксолана

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.