«Україні не варто непокоїтися зміною курсу США» – Кондоліза Райс

65

Таку заяву в інтерв’ю «Європейській правді» зробила екс-держсекретар США Кондоліза Райс.

«Вам не варто тривожитися, що США в якийсь момент «здадуть» свою нинішню позицію по Україні, аби досягти кращого рівня співпраці з РФ. Я не бачу такої можливості. Вашингтон не працює таким чином»,- заявила Кондоліза Райс.

«Уряд США, Посол в Україні, Держсекретар, Віце-президент США витрачають чимало часу, щоби допомогти Україні, щоби Ваша держава просувалася вперед попри всі складнощі. Але мета цієї підтримки – допомогти Вам самим нарешті почати управляти країною. Це – ключове. У Вас за 25 років відбулося три революції – здобуття незалежності, Помаранчева революція та Майдан 2014 року. Може, нарешті треба почати управляти державою? Ми теж хочемо бачити Україну сильною та життєздатною. Та над цим має працювати українське керівництво»,- додала вона.

Брелок “Тризуб”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Художня лялька

При цьому Кондоліза Райс зізнається, що не бачить «можливості швидкого вирішення кримського питання».

«Ми категорично не згодні з тим, що Росія взагалі має підстави для якихось претензій на Крим. Тому, на жаль, в Криму ми отримали ще один заморожений конфлікт на території Європи. На додаток до конфліктів в Абхазії, Південній Осетії та в Придністров’ї. Але попри це, я сподіваюсь, що з часом Крим знову стане повноцінною частиною України не лише за нормами права, але й в реальності»,- визнає екс-держсекретар.

Часто цитована в РФ історія про гарантії НАТО щодо відмови від політики розширення на Схід є «повністю неправдивою».

«Ця історія – з тих, які є повністю неправдивими. Якби така домовленість мала місце, до неї був би долучений Джеймс Бейкер (держсекретар США з січня 1989 до серпня 1992). Я була разом з держсекретарем Бейкером (на переговорах з Росією), і таких речей не лунало»,- розповіла американка.

Читати за темою: Як президентські вибори-2016 у США вплинуть на відносини з Україною

При цьому Кондоліза Райс зазначає, що членство України в НАТО можливе лише після проведення всіх необхідних реформ.

«Спочатку Ви повинні провести реформи та досягти стандартів. В цьому разі НАТО має бути відкритим для приєднання України, як європейської демократії»,- зазначає вона.

Нагадаємо, гарантії НАТО від прийняття до Альянсу східноєвропейських країн часто називають умовою, наданою президенту СРСР Михайлу Горбачову в обмін на згоду об’єднання Німеччини.

Однак, у листопаді 2014 року Горбачов підтвердив, що таких гарантій не було.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.