Україна разом з європейськими країнами будуватиме магістраль від Балтики до Єгейського моря

40

Україна приєдналася до ініціативи Польщі зі створення міжнародного транспортного коридору Via Carpatia від Балтики до Егейського моря, який дасть змогу зміцнити співробітництво з країнами Близького Сходу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури та будівництва Польщі.

Згідно з повідомленням, 3 березня у Варшаві було підписано декларацію про будівництво міжнародного транспортного коридору з півночі до півдня Європи з відгалуженнями у напрямку України і Білорусі під назвою Via Carpatia.

«Важливим елементом цієї декларації є приєднання України й Туреччини до співпраці в рамках Via Carpatia і розширення ініціативи за рахунок країн, які не входять до ЄС. Це дасть змогу зміцнити співпрацю в рамках «Східного партнерства» та економічного обміну з країнами Близького Сходу», – сказано в повідомленні.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Художня лялька

Також повідомляється, що у зустрічі, присвяченій питанням реалізації проекту транспортного коридору, крім польської сторони, взяли участь представники профільних міністерств з України, Румунії, Болгарії, Угорщини, Чехії, Туреччини й Словаччини.

У прес-службі Міністерства інфраструктури України підкреслили, що в 2010 році ідея створення коридору Via Carpatia полягала в з’єднанні країн Східної Європи – членів ЄС, тоді як на сьогоднішні актуальним є продовження коридору з відгалуженнями на територію України.

«Міністерство інфраструктури України прийняло запрошення взяти участь у проекті, адже це збігається з інтересами України з розвитку дорожньої інфраструктури західній частині країни, в контексті інтеграції транспортної системи України в транс’європейську транспортну мережу. Важливо відзначити, що міністр інфраструктури і розвитку Польщі підкреслив важливість участі України у створенні сучасної транспортної системи», – зазначили в прес-службі.

Читати за темою: Євген Сисоєв: Масштаб подій в нашій IT-галузі унікальний навіть для Європи

Також повідомляється, що в рамках вищезазначеного заходу відбулися тристоронні консультації Україна – Литва – Польща, в ході яких сторони обговорили питання співробітництва у сфері автомобільного транспорту.

Дорога Via Carpatia повинна з’єднати територію семи країн (Литва, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, Греція). Головний маршрут проходить від Клайпеди до Салонік через Кошице, Дебрецен, Тімішоару, Софію.

В Румунії і Болгарії передбачається будівництво двох відгалужень – у бік портового міста Констанца і до кордону з Туреччиною.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.