Україна посіла перше місце за кількістю здобутих медалей на чемпіонаті Європи з боротьби

49

На чемпіонаті Європи 2016 року з греко-римської боротьби, який завершився у Ризі, Україна таки здобула золоту нагороду. У ваговій категорії до 85 кг усіх своїх суперників поборов українець Жан Беленюк.

В 1/8 фіналу він здолав Кристофера Альфа Рагнара Йоганссона зі Швеції (5:0). У чвертьфіналі був подоланий «спротив» Деніса Максиміліана Кудли з Німеччини (6:1).

Суперником українця по півфіналу став Лаймутіс Адомайтіс з Литви. Жан Беленюк переміг його з мінімальною перевагою – 2:1.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

У поєдинку за золото йому протистояв грузин Роберті Кобліашвілі. Спершу  Жан Беленюк повів у рахунку (2:0), але візаві вдалося відігратися (2:2). Проте у другій трихвилинці наш спортсмен дотиснув грузина – 5:2.

Читати за темою: Україна як бренд. Ольга Жук і нова культурна дипломатія у МЗС

Загалом Національна збірна України завоювала 14 медалей і посіла перше місце за кількістю зібраних нагород на чемпіонаті Європи з вільної, жіночої та греко-римської боротьби, який пройшов в Ризі.

Напередодні  на першості були розіграні 24 комплекти нагород. Українці взяли 1 золоту, 5 срібних і 8 бронзових медалей, випередивши в табелі збірну Росії (12 медалей) і Грузію (9 медалей).