Global Ukraine

У Варшаві показали документальні рапорти про злочини Росії проти українців

31

Два рапорти про злочини Росії проти громадян України були представлені учора у Варшаві в «Українському Світі». Один із них підготувала депутат Сейму РП Малґожата Ґошєвська, інший – президент Фундації «Відкритий діалог» Людмила Козловська.

Перший документ описує військові злочини, які були скоєні на сході України.  Має 136 сторінок і містить детальні відомості про місце і сутність злочинів та його виконавців. У рапорті представлено багато фотографій і свідчень.

«Жертви тут подаються анонімно, але це не означає, що не маємо їхніх зізнань, підписаних власноручно, – пояснює Малґожата Ґошєвська. – Це робиться тільки з огляду на їхню безпеку. Але всі особові дані будуть передані до Міжнародного кримінального суду в Гаазі, оскільки саме це є принциповою метою цього рапорту».

Малґожата Ґошєвська зачитала присутнім деякі свідчення. У більшості з них – розповіді про нелюдські тортури, якім піддавалися українці у полоні на Донбасі.

685280_4_w_1000

Депутат Сейму нарікає на те, що після визволення більшість з цих осіб не отримала допомоги від державних установ України.

«Значною мірою допомагали волонтери. Пам’ятаю, що часто, на початковій фазі розмови з нами, визволені з полону виливали просто на нас свій жаль через те, що залишилися сам на сам зі своїми стражданнями після повернення. Через те, що ніхто з ними не хотів розмовляти, вислухати і допомогти», – говорить депутат.

Після представлення рапорту присутні цікавилися, зокрема, тим, що треба зробити, щоби про ці свідчення дізналася Європа.

Малґожата Ґошєвська повідомила, що презентація рапорту незабаром відбудеться у Європейському парламенті в Брюсселі, у парламенті ФРН Бундестазі, а також – в інших європейських країнах, у яких приймаються серйозні рішення.

Рапорт перекладений на англійську і французьку мову і викладений в інтернеті, отже, він є цілковито доступним для представників інших держав. Малґожата Ґошєвська повідомила, що невдовзі рапорт також має бути також представлений і у Верховній Раді України.

Другий звіт під назвою «28 заручників Кремля» представила Людмила Козловська.

Він має 72 сторінки, виданий окремо англійською і російською мовами. Активістка пояснює, що історії цих людей були спеціально відібрані російською пропагандою для того, щоб використовувати для потреб військових операцій і військової пропаганди всередині Росії або за її межами.

685280_5_w_1000

«Маючи досвід у провадження компанії захисту Надії Савченко, ми вирішили разом з «Євромайдан-SOS» описати всі випадки, щоби пізніше притягнути до відповідальності кожного поліцейського, слідчого і кожного винного у викраденні, тортурах і висиланні наших заручників до Сибіру», – пояснює Людмила  Козловська.

Людмила Козловська розповіла історії декількох полонених, згаданих в рапорті. Геннадія Афанасьєва, одного з так званих «кримських терористів», вислали до Сиктивкара. Коли він мав тяжке зараження крові і потребував серйозної медичної допомоги, то його лише намазали зеленкою.

Олександр Костенко, один із учасників протестів Євромайдану в Києві, був оскаржений окупаційною владою в Криму за те, що хотів кинути камінням в одного з представників «Беркуту».

«І цій людині ми практично не можемо допомогти, оскільки до Криму не їздить жодна місія спостерігачів, не мають там доступу також представники України чи російські правозахисники, – говорить Людмила. – Єдиний, хто нам допомагає – це його адвокат».

Людмила Козловська пояснила, що найчутливішим методом боротьби з російськими можновладцями, які причетні до злочинів проти людяності, є персональні санкції.

Читати за темою: Голландська соціологія за місяць до референдуму: лише половина голландців знають про референдум

«Скасування віз таким людям, унеможливлення їм тримати в Європі свої гроші і нерухомість є дуже дійовим методом. Як бачимо, «списку Савченко» ще немає, але сам факт оголошення про його створення викликав у Росії величезну дискусію, особливо з боку Лаврова, представників МЗС і парламенту. Кожен з чиновників різних рівнів стверджує, що це – «негуманітарний підхід» з боку Євросоюзу. А це означає, що йдемо правильним шляхом!», – розповідає президент Фундації «Відкритий діалог».

Людмила Козловська наголосила, що для кожного полоненого найважливішим є пам’ять про нього, щоб він не залишився сам на сам зі своєю бідою.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.