У Національному Музеї України вперше пройде спільна виставка українських, балтійських і скандинавських художників

44

19 березня в Національному художньому музеї України розпочне роботу виставка «Ідентичність. За завісою невизначеності», в якій візьмуть участь художники з України, країн Балтії та Скандинавії. Про це сьогодні розповіли ініціатори проекту.

Ідея організувати виставку сучасного мистецтва при підтримці восьми Посольств – Швеції, Норвегії, Данії, Латвії, Литви, Естонії, Ісландії та Фінляндії – з’явилася в 2013 році. Приводом для неї стала тема спільної європейської  ідентичності, яку запропонували підняти на майданчику Національного художнього музею.

 «Цією виставкою ми хочемо переглянути поняття ідентичності, підкреслюючи його різні аспекти, і підштовхнути до підходу з позицій ідентичності до національних, політичних, територіальних, соціальних і гендерних питань, – зазначає куратор Солвіта Кресе. – Ми переконані в тому, що художники є перекладачами контексту і коментаторами ситуації. Вони не побояться заглянути за завісу невизначеності, в якій травми минулого і туманність майбутнього сплетені в єдине ціле».

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Тема національної ідентичності є актуальною не тільки для України.

«За останній час в Швеції приїхало 130 тисяч біженців, – каже Посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат. – Вони роблять свій внесок в ідентичність шведів, показуючи, що національна ідентичність – це не щось статичне, вона постійно змінюється».

У виставці візьмуть участь 24 художники з 9 країн світу. Україну представлять такі митці, як Роман Мінін, Леся Заєць і Відкрита група.

Очікується, що в ході роботи (з 19 березня по 22 травня) пройде серія освітніх подій: кураторські екскурсії, дискусії з художниками-учасниками проекту, круглий стіл в Українському кризовому медіа-центрі, інтерактивні воркшопи, програма для особливих аудиторій, таких, як ветерани війни.

Завершиться проект перформансом «Хореографія для самця, що біжить», який буде проведено на відкритому просторі.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.