Творець рейтингу Doing Business розповів, як зупинити інфляцію в Україні

41

З інфляцією можна легко впоратися, якщо перейти до так званої політики currency board. Це коли країна заявляє, що у неї більше немає монетарної політики Центрального банку.

Про це творець відомого рейтингу Doing Business Сімеон Дянков розповів в інтерв’ю виданню «Новое время».

«Україна збирається торгувати з Європою все більше і більше. Ви рухаєтеся в Європейський союз. Тому треба прив’язати гривню до євро. І сказати: з завтрашнього дня євро буде коштувати, скажімо, 30 грн. Потрібно прив’язати національну валюту до євро. І прив’язати назавжди. Необхідно ухвалити закон, згідно з яким відтепер і допоки існує єврозона, гривня буде прив’язана до євро», – каже він.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Художня лялька

Брелок “Тризуб”

Дянков підкреслює, що МВФ був проти того, щоб так вчинили в ряді країн нашого регіону.

«Естонія, Болгарія це зробили, і за два-три місяці рівень інфляції впав до нуля. І після цього вам не потрібен Центральний банк, що регулює систему через облікову ставку. Естонія зробила це в 1992-1993 роках, Литва, Латвія, Болгарія, цілий ряд країн нашого регіону це зробили, і це дало гарний результат», – зазначив експерт.

Читати за темою: Екс-глава Генштабу Грузії: За три роки українська армія перейде на стандарти НАТО

Як відомо за офіційними даними загальний рівень інфляції в Україні становив 29%. Але ціни на окремі товари та послуги зросли ще більше. Яйця подорожчали на 77,1%, автомобілі – на 83,7%, послуги опалення – на 71,4%. Інші ціни зростали значно повільніше: на молоко – на 13,9%, на масло – на 9,4%.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.