Сьогодні вступає в силу «Закон про електронне декларування»

60

18 березня, вступає в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в 2016 році».

Текст відповідного закону був опублікований в газеті «Голос України» 17 березня.

Як відомо 15 березня народні депутати ухвалили цей Закон з пропозиціями Президента України Петра Порошенка.

Брелок “Тризуб”

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Зокрема, президентські правки передбачають, що подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про попередження корупції», або навмисне неподання декларації карається штрафом від 2500 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також законом встановлюється, що відповідальність за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно або іншому об’єкті декларування, який має вартість, настає в разі, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 розмірів мінімальної заробітної плати.

Згідно з законодавчим актом чиновники зобов’язані декларувати майно протягом 60 днів після вступу закону в силу. Однак, згідно з пропозицією Президента, дозволяє протягом семи днів після подання декларації подавати виправлену декларацію.

Читати за темою: Що таке діаспорні облігації і як вони можуть допомогти Україні

У разі залучення суб’єкта декларування до відповідальності за неподання або несвоєчасне подання декларації, також в разі виявлення в ній недостовірних відомостей, суб’єкт декларування зобов’язаний подати відповідну декларацію з достовірними відомостями. Закон вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування.

16 лютого Верховна Рада вже приймала закон про електронне декларування. Однак в ньому була передбачена норма про введення кримінальної відповідальності за неправдиву інформацію в таких деклараціях лише з 2017 року. Це викликало невдоволення у європейських партнерів, адже документ входив в пакет законів, прийняття яких необхідно для введення Європейським Союзом безвізового режиму для українців.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.