Росія за весь час не виконала жодного свого зобовʼязання з Мінських угод – МЗС України

29

Таку жорстку заяву оприлюднило сьогодні МЗС України з приводу виконання Мінських угод.

 Натомість протягом двох років агресії під командуванням російських офіцерів на Донбасі була «сформована сорокатисячна армія, укомплектована та профінансована російською стороною».

Понад те, на сьогодні Росія та контрольовані нею бойовики продовжують військові провокації, у тому числі із застосуванням зброї, яка мала б бути відведена під контролем та моніторингом ОБСЄ – реактивні системи залпового вогню, самохідна артилерія, міномети калібром 82 та 120 міліметрів.

Футболка

Брелок “Тризуб”

Набір намисто і сережки темносинього кольору

«Російські війська на Донбасі безперешкодно продовжують здійснювати ротацію, тренування та постачання через неконтрольовані ділянки державного кордону», – додали в МЗС.

В той же час, в МЗС наголошують, що Україна послідовно виконує взяті на себе зобов’язання безпекового, політичного, гуманітарного та соціально-економічного характеру.

Так, українська сторона припинила ведення вогню, забезпечила повний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, представила своє бачення модальностей проведення місцевих виборів на території ОРДЛО відповідно до Мінських угод, міжнародних стандартів та українського законодавства.

Раніше повідомлялося, що Київ не буде виконувати вимоги РФ, які ґрунтуються на її викривленому тлумаченні тексту «Мінських домовленостей».

Проте, російська сторона, як і раніше наголошує на протилежному і взагалі висловлює оптимістичну думку, щодо зняття санкцій. Так постпред РФ при ЄС Володимир Чижов висловив сподівання, що вже влітку 2016 року санкції щодо РФ просто перестануть діяти. Про це повідомляє РИА «Новости».

Читати за темою: Похищение Европы: Итоги

«Я думаю, що на якомусь етапі, сподіваюся, що вже влітку, вони (санкції) просто перестануть діяти. Чекати якогось рішення, що давайте завтра скасовуємо санкції, — це було б занадто. Ну а те, що санкції будуть вічними — це суперечить базовим економічним інтересам країн Євросоюзу», — сказав він.

Як відомо, у грудні країни ЄС продовжили економічні санкції проти Росії до 31 липня цього року.

Наміри та позицію західних країн підтверджують вчорашні заяви посла Великобританії в ООН Меттью Райкрофта на засіданні Ради Безпеки. За його словами, санкції проти РФ будуть діяти, поки вона не відведе свою зброю і військовослужбовців з Донбасу і не вплине на бойовиків для того, щоб припинити цю кризу і подальші жертви серед населення.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.