«Ми робимо все, щоб європейський вибір України став реальним» – спікер польського сейму, Марек Кухчінський

37

Джерело: Rzeczpospolita

Переклад: Ірина Майданська, Польща (спеціально для  Global Ukraine news)

Польська газета «Rzeczpospolita», з посиланнями на Польське Агентство Преси, повідомляє про перебіг зустрічі спікера польського парламенту Марека Кухчінського та народного депутата України Юлії Тимошенко, яка відбулася на початку березня.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Підтримка України на міжнародних форумах, а також зміцнення польсько-української співпраці, особливо у парламентарній діяльності – лейтмотив зустрічі спікера польського сейму, Марека Кухчінського та депутата Верховної Ради України VIII скликання, лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

«Надіємось, що на питання, які є спільними для наших країн – питання миру та безпеки у нашій частині Європи, ми знайдемо позитивні відповіді» –  сказав під час зустрічі з Юлією Тимошенко спікер сейму, якого цитує прес-служба Сейму.  Також Марек Кухчінський висловив повагу до самостійної боротьби України з російською агресією.

«Ми робимо все у сфері безпеки та економіки, щоб європейський вибір, який зробила Україна став реальним», – підкреслив польський представник.

Спікер польського сейму гарантував підтримку України на європейській арені. Підкреслив, також, що Польща тисне на своїх союзників в Європейському Союзі, щоб останні звернули увагу на те, що відбувається у нашого східного сусіда. Марек Кухчінський згадав і про те, що Польща готова до нових проектів, які б підтримували Україну.

У контексті українського питання на форумі Європейського Союзу, політики також говорили про безвізовий режим, а саме його скасування, для громадян України, цілковитої ратифікації угоди України з ЄС, а також розширення санкцій проти Росії, які раніше були впровадженні ЄС.

Юлія Тимошенко ж запевнила, що Україна зараз переживає найтяжчий період сучасної історії.

«Для нас важливо – що ми можемо розраховувати на підтримку Польщі», – визнала український політик.

Читати за темою: Не дозволяйте себе обманювати: скасування санкцій ЄС щодо Росії не зміцнить фінансовий статус Європи

Екс-прем’єр наголосила також на тому, що Мінські домовленості не працюють на практиці, а тільки призвели до замороження воєнного конфлікту на сході України. Також Юлія Тимошенко додала, що великі надії покладає на норманський формат переговорів, склад якого, на думку політика, мусить бути розширений, між іншим для участі Польщі. Марек Кухчінський у свою чергу підтвердив, що ідея участі Польщі у норманському форматі позитивно сприймається польською стороною.

Марек Кухчінський і Юлія Тимошенко, під час зустрічі, обговорили також інші питання: порушення теми приєднання України до міжнародної системи безпеки під час Саміту НАТО у Варшаві та розвитку польсько-української економічної та інвестиційної співпраці.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.