Розкриті карти щодо тіньового уряду Володимира Путіна для Донбасу

170

Джерело: Bild
Автор: Джуліан Ропке

Записи «Міжвідомчої комісії з надання гуманітарної допомоги для постраждалих районів на південному сході Донецької і Луганської областей» від 23 жовтня 2015 року продемонстрували те, чого спостерігачі вже давно побоювалися: уряд Росії направду керує всіма справами «сепаратистських районів» на сході України.

Російські міністерства відповідальні за українську політику

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Серія скульптур «Дерево Життя»

У зв’язку з цим, конкретні плани виходять далеко за рамки «гуманітарних питань». В рамках шести робочих груп, такі предметні галузі як «Фінанси і податкове право», «Визначення норм заробітної плати та стандартів житлового та публічного секторів», «Відновлення промисловості», «Торгівля джерелами енергії», «Створення ринку електроенергії» і «Транспортна інфраструктура» плануються аж до найдрібніших деталей. Отже, області розглядаються як частини території Росії.

Експерти, яким BILD показав документ, не побачили практично ніякої різниці зі схожими матеріалами, які стосуються самої Росії. Заступники керівників п’яти міністерств Російської Федерації очолюють відповідні міжвідомчі робочі групи, а спецслужба ФСБ контролює кожну з них (відомі навіть 4 представники ФСБ, які задіяні до цієї Комісії, і лише голова комісії та офіцер по зв’язках з урядом Росії є вищими за них в плані виконавчої ієрархії)

Багато інших представників російської влади, наприклад Федеральної митної служби та Антимонопольної служби, були присутні на черговій сесії Комісії в Російській Думі.

psg1
Foto: www.government.ru, www.arrko.ru, www.pressmia.ru

Важливий момент: згідно з записом, єдиний українець, що був присутній на зустрічі в жовтні минулого року, є представником українського енергетичного гіганта «ДТЕК», що належить олігархові Ринату Ахметову.

На відміну від цього, жоден з членів так званих сепаратистських урядів Луганська і Донецька не був присутній на засіданні, маріонеткові політики були проінформовані тільки про результати зустрічі. Звичайна практика, як це підтвердили BILD експертні кола.

Конкретними завданнями російських міністерств є, наприклад, «оцінка ефективності збору податків і зборів (українськими) податковими органами та розробка пропозицій щодо поліпшення їх функціонування і зміцнення бюджетної складової».

Ще одна робоча група займається, до прикладу, «розробкою пропозицій для подальшої підтримки відновлення і підтримання системи громадського транспорту на територіях до 2016 року». Це включає в себе постачання запасних частин для «трамваїв, автобусів і поїздів», а також «пропозиції щодо оптимізації транспортної логістики».

На закінчення, п’ять залучених російських міністерств виконують свої справжні завдання, лише з поправкою щодо контролю над окупованими районами східної України.

Провідні діячі тіньового уряду

Вище згадувану комісію, яку називають тіньовим урядом, очолює російський політик Сергій Назаров. Назаров почав свою політичну кар’єру в Ростовській області, що межує з Україною. Він працював у вугільній промисловості, перш ніж він був викликаний до Москви.

Заступник Міністра економічного розвитку Російської Федерації повідомляє про результати зустрічі безпосередньо Дмитру Козаку, заступнику прем’єр-міністра Росії і близькому другу Володимира Путіна.

За офіційними даними, Козак і Назаров спільно працювали в рамках Комісії щодо соціально-економічного розвитку Республіки Крим і Севастополя. Ця комісія засідала і 15 жовтня 2015 року, всього за кілька днів до секретної сесії Комісії по Донбасу.

Заступник голови комісії по Донбасу, Леонід Горнін, є також заступником міністра фінансів Російської Федерації. Горнін постійно відстоював позиції фіскальної консолідації Росії в останні роки, але виступав, крім усього іншого, проти фінансового перерозподілу на користь окупованого Кримського півострова. Завдяки йому, мабуть, повинне бути реалізоване економічно ефективне управління Донбасом.

Запевнення в достовірності російських документів

Для того, щоб не поставити під загрозу джерело секретного документу, BILD не публікуватиме сам документ. Однак BILD дозволили побачити оригінальний документ і отримати цифрову копію, яка надана кільком експертам для перевірки.

BILD перевірив справжність за допомогою численних джерел і інформаторів. Українські олігархи, які втекли до Росії в 2014 році з проросійським керманичем  Віктором Януковичем, вказали, що вони знали про завдання Комісії Думи. Вони теж просили грошей, щоб реалізувати плани.

psg2

BILD також показав документ високопоставленим представникам Уряду Російської Федерації, російським журналістам і спецслужбам низки країн. Одностайна оцінка всіх експертів – документ, який надали BILD, є справжнім.

Робота комісії вже приносить свої плоди

Донбаська комісія, або де-факто уряд окупованих Росією районів в східній частині України, була створена в грудні 2014 року. Офіційно – через «термінову необхідність і критичну гуманітарну ситуацію» в Донецькій і Луганській областях. Проте відразу ж після свого заснування, Комісія зникла з публічності і більше ніколи не збиралася знову, за офіційними даними.

psg3

Як з’ясував BILD, регулярні засідання Комісії були фактично проведені з інтервалом від двох до чотирьох тижнів. Але нічого не було відомо про їхній зміст – до сих пір.

Всього через п’ять місяців після того, як комісія була заснована, в обіг всіх окупованих районів ввійшов російський рубль, як уже повідомляв BILD в січні 2016 року. Слід припустити, що це – прямий результат роботи комісії. А плани зараз виходять далеко за межі фінансової підтримки так званих народних республік.

Очевидно, що уряд Росії взяв на себе контроль над усіма сферами життя окупованих регіонів – і це без залучення навіть України, не те що сепаратистів. Це визначає не тільки справжні долі регіонів з приблизно 3 мільйонами жителів. Розробляється також і довгострокове планування майбутнього цих регіонів.

Джерела розвідувального агентства підтвердили BILD, що насправді виглядає так, ніби Москва повністю контролює регіон України. Території Донбасу розглядаються експертами як «сателіти Росії».

Комісія перетворює Мінські угоди в абсурд

Простіше кажучи, це означає, що Москва сприяє реалізації Мінських угод в якості шоу для Заходу. За лаштунками ж окремий план для контрольованих зон на Донбасі був введений в дію з кінця 2014 року (всього через три місяці після підписання мирного плану в Мінську).

Замість того, щоб передбачати реінтеграцію регіонів до України в середньостроковій перспективі, цей план спрямований на забезпечення їхнього довгострокового існування під повним контролем Росії. Цілі комісії збігаються з подіями, які спостерігаються на місцевому рівні, які BILD освітлював у січні 2016 року, але не завершується ними.

psg4

Росія планує постійну стабілізацію політичної та соціально-економічної ситуації на Донбасі під своїм контролем. Це зробить Донбас маріонетковою державою Російської Федерації, чиє майбутнє буде вирішуватися виключно в Москві. Це підтверджує провал Мінських угод, реалізацію яких Росія лише вдає.

Крім того, вимоги Заходу, що Україна повинна забезпечити проведення демократичних виборів в районах, які не перебувають під її контролем, видаються просто абсурдним. В такому випадку, політичні діячі, які будуть представлені на виборах не відповідатимуть за реальну долю регіонів. Адже ті, хто справді керує Донбасом, знаходяться в Москві.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.