Посли «G7» закликали РФ звільнити Надію Савченко та інших українських заручників

73

Про це йдеться у заяві Послів країн G7 (США, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії, Канади), опублікованій на сайті Посольства Японії в Україні.

«Посли країн Великої сімки (G7) в Україні висловлюють свою серйозну стурбованість станом здоров’я Надії Савченко, депутата Верховної Ради та військовослужбовця Збройних Сил України, яка ув’язнена в Росії з 2014 року та зараз голодує, протестуючи проти її утримання під вартою», – йдеться в заяві.

«Посли G7 закликають російську владу негайно звільнити Надію Савченко та виконувати зобов’язання «Комплексу заходів щодо імплементації Мінських угод», включно зі звільненням всіх заручників та незаконно утримуваних осіб», – наголошується в заяві.

Серія скульптур «Дерево Життя»

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Художня лялька

А Парламент Естонії закликає заборонити в’їзд до Європейського Союзу російським чиновникам, відповідальним за затримання, взяття під варту і незаконне засудження українки Надії Савченко.

Про це йдеться у заяві, ухваленій на засіданні естонського парламенту 15 березня.

Читати за темою: ТОП-5 електронних ініціатив, які змінять Україну

Естонські депутати закликають Російську Федерацію негайно звільнити Савченко і передати її Україні.

У документі також підкреслюється, що Росія, взявши під арешт та незаконно утримуючи під вартою депутата Верховної Ради України, порушувала і продовжує порушувати міжнародне право, в тому числі Женевську конвенцію від 12 серпня 1949 року про поводження з військовополоненими і Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, пункт 5 якого передбачає «невідкладне звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб».

Як відомо, раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що ЄС може прив’язати відносини з РФ до справи Надії Савченко.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.