Польські кіномитці виступили за звільнення українського режисера Олега Сенцова

45

«Влада України мусить значно наполегливіше домагатися від Росії звільнення безпідставно ув’язненого українського кінорежисера Олега Сенцова», – у цьому переконаний Даріуш Яблонський, керівник Польської кіноакадемії – найбільшої у Польщі організації, яка об’єднує кінематографістів.

Очолювана Яблонським організація вже другий рік поспіль веде кампанію, спрямовану на визволення українського кіномитця з російської неволі. Утім, твердить Даріуш Яблонський, навіть усі кінематографісти світу не зможуть нічого зробити, якщо не активізується українська держава. Своїми міркуваннями з цього приводу він поділився з Радіо Свобода.

Даріуш Яблонський – відомий у Польщі кінорежисер, сценарист і кінопродюсер. З його ініціативи щороку у Варшаві відбувається вручення кінопремії «Орли», яка є польським аналогом «Оскару». Уже другий рік поспіль під час цих урочистостей, в яких беруть участь понад 700 кіномитців і діячів культури, лунають звернення до Росії звільнити українського кіномитця Олега Сенцова.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Художня лялька

Цього тижня під час такої церемонії Даріуш Яблонський зі сцени звернувся до президента Росії Володимира Путіна, аби той не сподівався, що кінематографісти світу забудуть про свого ув’язненого українського колегу. Коли президент Польської кіноакадемії читав заяву з вимогою звільнити в’язня, усі присутні на врученні кінопремії «Орли» піднесли вгору картки з написом «Звільнити Олега Сенцова

Він говорить, що польські кіномитці регулярно проводять різноманітні акції на підтримку Олега Сенцова, причому, роблять це у співпраці з Європейською кіноакадемією.

«Міжнародна громадськість робить своє, ми всі в контакті з найближчими Олегові людьми. Підтримуємо також контакт з українськими кінематографістами, які намагаються щось зробити для Олега, та мушу сказати, що до нас надійшли дуже гострі і прикрі сигнали, які мене зачепили за живе. Бо ці люди вважають, що українська влада просто забуває про Олега Сенцова», – каже польський активіст.

За словами Яблонського, кінематографісти не зможуть зробити того, чим мусить зайнятися українська держава. Він розмірковує: «Якщо Україна цим не займатиметься, то самі кінематографісти, навіть з цілого світу, можуть із цим не впоратися. Україна мусить боротися за свого сина, причому, дуже талановитого сина, справжнього кіномитця, на фільми якого ми чекаємо. Ми хотіли б робити з ним фільми, а не боротися за те, щоб звільнити його з виправної колонії».

Читати за темю: Дмитро Сухолиткий-Собчук: «Режисура – це спостереження. Все залежить від того, на що ти звертаєш увагу. Мене цікавить людина і момент, у якому вона змінюється»

Президент Польської кіноакадемії вважає, що політичними важелями впливу на Росію володіє офіційний Київ. Даріуш Яблонський говорить: «Якщо йдеться про політичний бік справи, то тільки українська влада може довести до того, щоб американці, французи, німці розпочинали розмови з Росією з прізвища Сенцова, ставили питання на кшталт: «Що з ним? Випустіть його!» Або ж: «Дозвольте йому вести своє життя, дозвольте йому повернутися в кінематографічне середовище, дозвольте йому знімати фільми».

Польський митець вважає, що український президент повинен дати доручення своїм підлеглим щотижня хоча б щось робити для звільнення Олега Сенцова.

Поляки сенцов внутрь

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.