Global Ukraine

Окупаційна влада Криму заборонила проводити мітинг, присвячений дню народження Тараса Шевченка

24

Про це повідомила представник Українського культурного центру Олена Попова.

«Нам не відмовили, але повідомили, що на час дії надзвичайного стану  в Криму, немає можливості для проведення подібного заходу», – розказала активістка.

За її словами, ті заходи, які були заплановані, як пояснили в міськадміністрації, вони й будуть проводитися. А мітинг на честь Тараса Шевченка підпадає під категорію незапланованих на рік заходів.

Нагадаємо, в минулому році сімферопольські активісти намагалися  провести мітинг біля погруддя Кобзареві, але кримська влада відмовила їм у цьому.

Акцію перенесли в Гагарінський парк, куди прийшло близько п’ятдесяти осіб, майже всі з українською символікою. Хтось пов’язав на одяг жовто-синю стрічку, хтось тримав в руці прапорець.

Як тільки мітинг почався, був розгорнутий великий кримськотатарський прапор, а ліворуч і праворуч від нього – два українських. На одному було написано «Крим – це Україна», а на другому – «Україна – це Крим».

13941996314776

Акція закінчилася затриманням поліцією проукраїнських активістів, і судовими розглядами. Активістам підконтрольні Росії суди винесли покарання за використання української атрибутики – наявність жовто-синіх прапорів і стрічок на згаданій акції і призначили громадські роботи тривалістю 40 годин кожному. Після апеляцій деяким обов’язкові роботи замінили штрафами.

Натомість, надзвичайний стан не став на заваді меру Ніцци Крістіану Естрозі, прийняти  делегацію з Криму, і підписати з керівництвом Ялти «лист про наміри» і відновлення дружніх стосунків. Про це йдеться у повідомленні на сторінці політика.

Делегація мера Ялти за участю посла РФ у Франції Олександра Орлова перебувала з візитом в Ніцці з 26 лютого по 1 березня.

У Естрозі назвали візит делегації дуже «символічним», оскільки він був здійснений вперше з часу «проведення референдуму про незалежність і приєднання до Росії».

Читати за темою: Народна дипломатія в Південно-Африканській Республіці: інтерв’ю з Катериною Рябчій

При цьому на сайті мера, який раніше вже висловлювався на підтримку дій РФ, наголошується, що Ялта входить до складу Російської Федерації.

З боку Крістіана Естрозі це вже не перший прояв «дружніх почуттів» щодо Росії. Під час візиту до Москви він розкритикував уряд Франції через небажання постачати «Містралі».

Посольство України у Франції вже направило лист протесту до мерії Ніцци.

12784592_1038569822865766_2060825152_n

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.