Найбільший в Східній Європі гірськолижний курорт минулого століття розташовувався в українському селі Воловець

35

У наші дні престижно покататися на схилах австрійських Альп. А от ще якихось 70 років тому самі ж австрійці їхали до українських Карпат.

Схили Боржавського хребта були справжнім раєм для лижників, адже сніг тут тримався з жовтня до квітня. Наприклад – жодна гора Угорщини не могла похвалитися таким показником. Тож не дивно, що в 40-і роки тут почали зводити лижний трамплін.

Будівництво велось декілька років, а робочих запрошували з усіх довколишніх сіл. Готовий трамплін приїхали перевіряти перші особи — австрійський імператор Франц-Йосип у компанії двох герцогів. І не тільки оглянули, але й пострибали.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Сукня довга пряма “Геометрія”

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Трамплін був непростий. Навіть професіоналам нечасто вдавалося встояти на ногах після приземлення. Слава про споруду рознеслась по всій імперії, тож на карпатських схилах стало ще більше лижників. Так Воловець став одним з топових європейських гірськолижних курортів у минулому столітті.

Щороку тут проводили лижні школи та змагання на бігових лижах, а з Праги до Воловця пустили прямий поїзд, який щосуботи й неділі доставляв відпочивальників аж до прикордонної станції Скотарське. Офіційне відкриття трампліну відбулося, щоправда, аж у 1939 році.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.