Надію Савченко нагородили польською премією за «гідність і гордість»

44

Українська льотчиця Надія Савченко, що ось уже більше 600 днів незаконно перебуває у російській в’язниці,  стала лауреатом премії за «загартований дух в боротьбі за людську гідність і гордість». Це – престижна польська нагорода «Орел» Яна Карського. Про це повідомляє Польське радіо.

«Вона була викрадена з території своєї країни, звинувачення були сфальсифіковані. Її утримують в Росії, незважаючи на протести всього цивілізованого світу. Своєю поведінкою в російській в’язниці вона дає приклад людини, яку можна позбавити життя, але не можна зламати. Зараз вона проводить голодування», – повідомило журі премії.

Ян Карський заснував премію «Орел» у 2000 році, незадовго до своєї смерті. Нагорода польського дипломата, людини, яка повідомила світу про Голокост, вручається, згідно з його словами, «полякам, які з гідністю піклуються про Польщу» і громадянам інших країн, які «не будучи поляками, підтримують Польщу».

Брелок “Тризуб”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Читати за темою: Голландська соціологія за місяць до референдуму: лише половина голландців знають про референдум

 У 2015 році премія вперше була присуджена посмертно Борису Нємцову. Серед лауреатів премії Яна Карського- Тадеуш Мазовецький, Лех Валенса, Адам Міхнік, Марек Едельман, Шимон Перес та інші. Українці, в особі Надії Савченко, цю нагороду отримують вперше.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.