Надія Савченко: «Живою або мертвою я вже перемогла!»

46

Вимога Державного департаменту США до РФ – негайно звільнити українську військовополонений Надію Савченко – є безпрецедентною реакцією для американської дипломатії.

Вона пов’язана з позбавленням Надії Савченко права виступу в суді і оголошенням нею сухого голодування. Про це написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook один з адвокатів українки Ілля Новіков.

«Держдепартамент США виступив з безпрецедентно різкою вимогою до Росії негайно звільнити її без жодних умов. Американці поважають суд. Я не знаю інших випадків, щоб такі заяви робилися до вироку. Якщо мова йде про порушення процедури, про політичні переслідування або про питання гуманізму, висловлюються набагато м’якше і дипломатичніше. І в цілому – нечасто. Тут щось абсолютно нове, повне заперечення легітимності суду, це – майже ультиматум », – заявив адвокат.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Серія скульптур «Дерево Життя»

Заява Держдепу стала наслідком зусиль адвокатів Савченко з дискредитації суду, що стало головним інструментом і основною стратегією захисту, написав він.

«Резолюція Конгресу від 22 вересня 2015 року подає Держдепу картбланш на введення нових санкцій проти Росії і російських чиновників у зв’язку зі справою Савченко. Вони можуть це зробити в будь-який момент і посилають останнім,  абсолютно не китайське, попередження. Головне – щоб адресати розуміли, що смерть Надії не зніме питання, а навпаки, зробить наслідки невідворотними. У цьому зараз наш основний, може бути, єдиний шанс », – вважає Ілля Новіков.

Суд мав вибір: призначити експертизи у справі, які б довели алібі Надії Савченко і дискредитували наслідок, або не робити цього, дискредитуючи себе, розтлумачив адвокат.

Читати за темою: «Наше слово» в друці українцями Іспанії: як формується діаспора

Відомо, що сьогодні вранці українські консули змогли зустрітися з українською льотчицею Надією Савченко. Про це повідомляє кореспондент Цензору.

Вчора ж було оприлюднене останнє послання української льотчиці. У своєму посланні українка зазначає, що не хоче більше невизначеності.

«Тепер я буду виходити з в’язниці на своїх умовах, щоб всьому світу показати, що Росію можна скрутити в баранячий ріг, якщо не боятися і бути непохитною, як я», – підкреслює вона.

«Живою або мертвою я вже перемогла!», – додала Надія Савченко.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.