Між Україною та Європейським Союзом укладено угоди в реалізації чотирьох пріоритетних напрямків реформ

41

Вчора розпочався візит до Європейського парламенту делегації українських депутатів на чолі з спікером Верховної Ради України Володимиром Гройсманом.

Вже надвечір першого дня у Брюсселі було укладено угоду, яка передбачає співпрацю України і ЄС у напрямку реформування законодавчого процесу й реалізації Угоди про асоціацію. Про це сьогодні, в ефірі «5 каналу» повідомила народний депутат від «БПП» Світлана Заліщук.

«Секретаріат Європейського парламенту уклав унікальну угоду з апаратом Верховної Ради щодо допомоги в реалізації реформ, щодо яких сьогодні була презентація», – сказала вона.

Футболка

Серія скульптур «Дерево Життя»

Подарунковий набір «Святкова зустріч»

Нардеп також назвала чотири пріоритетні напрями у рамках погодженої угоди: «Перший – це посилення конституційної ролі парламенту. Другий –  покращення законодавчого процесу. Третій – підзвітність, прозорість. І четвертий –  допомога в реалізації Угоди про асоціацію».

Нагадаємо, що делегація парламентарів розпочала роботу в рамках українського тижня у Європейському парламенті – заході, який запроваджений вперше.

Перед початком роботи конференції відбулася розширена дискусія, щодо висновків та рекомендацій місії Європарламенту стосовно потреб Верховної Ради України. Голова моніторингової місії Європейського парламенту за оцінкою потреб для реформування українського парламенту Пет Кокс запропонував Верховній Раді України оптимізувати роботу і знизити планку кворуму при голосуванні.

Про це Пет Кокс заявив представляючи звіт Моніторингової місії Європарламенту в Брюсселі, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«2500 законопроектів у порядку денному парламенту, з яких 200 внесені народними депутатами, – це добре, але багато», – зазначив він

Читати за темою: Індекс Моніторингу Реформ (iMoРe). Випуск 28

На його думку, необхідно удосконалити щомісячний розклад засідань парламенту, механізми контролю Верховної Ради за виконавчою гілкою влади, структуру комітетів.

Пет Кокс сказав, що при прийнятті рішень Верховна Рада має високий кворум – 225 голосів плюс один – це планка для конституційних змін. На його думку, при прийнятті менш глобальних законів планку кворуму було б доцільно зменшити.

Пет Кокс звернув увагу на систему голосування в Верховній Раді. Зокрема, він зазначив, що «опозиція повинна час від часу перемагати при голосуванні», що відповідало б демократичним процедурам у парламенті.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.