Канадська провінція Манітоба оголосила 2016-й рік Роком місцевої української культури

74

«На честь багатої української культури від імені всіх членів парламенту я маю честь оголосити 2016 рік Роком української культурної спадщини Манітоби», – оголосив прем’єр-міністр провінції Грег Селінджер. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

 За словами міністра, за 125 років від початку української еміграції до Канади, українці багато зробили для становлення і культурного розвитку Канади, та, зокрема, Манітоби.

«Жителі Манітоби українського походження внесли великий внесок в багату культурну спадщину Манітоби за допомогою мистецтва, зокрема, хорової та інструментальної музики, народної творчості і танців, вишивки, художнього мистецтва, літератури, архітектури, бібліотек, музеїв і архівних колекцій», – підкреслив прем’єр.

Сукня довга пряма “Геометрія”

Художня лялька

Серія скульптур «Дерево Життя»

У церемонії оголошення культурної події взяв участь і Посол України в Канаді Андрій Шевченко, якому була вручена офіційна прокламація про відкриття Року української культурної спадщини в провінції.

Відзначимо, що серед усіх провінцій і територій Канади Манітоба має найбільшу частку українців – 15% населення.

Це вже не перша подібна акція канадців. В січні 2016-го Рік української культурної спадщини оголосила і інша канадська провінція – Саскачеван.

Читати за темою: Народная дипломатия в Ирландии: интервью с Анной Козак

На 2016 рік припало відразу два великих ювілеї, що шануються українськими канадцями – 125 років з дня заснування першого українського поселення в Канаді і 75 років з часу створення Конгресу українців Канади.

Нагадаємо, що недавно під час візиту в Канаду віце-спікера Верховної Ради України Андрія Парубія було досягнуто декілька важливих домовленостей з канадським урядом. А цього тижня до України завітає міністр оборони Канади на чолі з військовою делегацією.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.