Global Ukraine

Голова РНБО Олександр Турчинов представив нову ракету українського виробництва, аналог російського «Іскандера»

13

Найближчим часом Україна планує проводити пробні запуски ракет повністю українського виробництва. Про це, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони РНБО Олександр Турчинов.

«Наші вчені, конструктори та інженери забезпечили виробництво на наших українських підприємствах усіх необхідних компонентів, одержаних раніше в кооперації з РФ, що надає нам можливість не тільки на виставках показувати ракети, але і використовувати їх у бойовому застосуванні», — зазначив він.

Більш детальної інформації секретар РНБО не надав, проте повідомив, що при цьому Україна зміцнює свою оборону, не порушуючи жодного взятого на себе міжнародного зобов’язання.

Швидше за все, Олександр Турчинов мав на увазі тактичні ракетні комплекси «Грім», «Коршун» і унікальну універсальну ракету «Сапсан» проти повітряних і наземних цілей, яку спроектувало КБ «Південне».

«Грім» створений для знищення наземних цілей на дистанції до 300-500 кілометрів, і повинен замінити застарілу «Точку-У». Практична дальність застосування ракети, без урахування «юридичних» обмежень, — 2000 км. Вона здатна долетіти, наприклад, до Челябінська, Єкатеринбурга, якщо пуск проведений з Харкова. Вага боєзаряду «Грому» 480 кілограмів, як і у російського «Іскандера». Такі характеристики сприяють ураженню цілей на площі близько 10 квадратних кілометрів.

Читати за темою: Як президентські вибори-2016 у США вплинуть на відносини з Україною

Напередодні в київському політехнічному інституті (КПІ) був підписаний меморандум про науково-технічне співробітництво між Міністерством оборони, держконцерном «Укроборонпром» і КПІ. Присутній на презентації нових проектів озброєння і безпілотних авіакомплексів Турчинов заявив, що кінцевою метою розробок має стати «новітня, могутня зброя, що захистить життя наших громадян».

«Зараз країна гостро потребує нову сучасну зброю, яка надійде на озброєння бійцям АТО для захисту України від сусідньої країни-агресора, зупинить російські війська «і при необхідності знищить», — сказав Олександр Турчинов.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.