Голова Ради українців Казахстану обраний до парламенту республіки

53

20 березня в Казахстані відбулися дострокові вибори в нижню палату парламенту і вибори депутатів місцевих законодавчих органів усіх рівнів.

За партійними списками обрано 98 з 107 депутатів. Ще 9 майбутніх парламентарів, відповідно до закону, висуваються Асамблеєю народу Казахстану, що представляє інтереси понад 130 етносів, які проживають на території республіки.

21 березня у ході позачергової 23-ї сесії Асамблеї були обрані 9 депутатів з числа представників 9 різних національностей, ротація яких відбувається під час кожних виборів. Серед них голова Ради українців Казахстану Тімощенко Юрій, повідомляє видання «Високий замок».

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Брелок “Тризуб”

Журналістам з України вдалося взяти інтерв’ю у новообраного депутата від української громади.

Юрій Тімощенко зазначив: «Ідентифікують себе як українці на четвертому місці за чисельністю серед усіх етносів, які проживають у Казахстані (після казахів, росіян і узбеків), –  понад 300000 чоловік. Українці – одна з найактивніших діаспор у культурному тасуспільно-політичномужитті Казахстану. В країні діє два великі республіканські об’єднання – Рада українців Казахстану і Асоціація «Українці Казахстану». Також у столиці Казахстану м. Астані функціонує український культурний центр «Ватра» і суспільне міське об’єднання «Громада українців «Оберіг». 

Практично у всіх обласних центрах успішно працює безліч українських культурних організацій. При Асамблеї народу Казахстану існує Асоціація підприємців, яка надає допомогу в налагодженні співпраці етносів і підприємців з їхньою історичною батьківщиною, взаємне залучення інвестицій, робочої сили, бізнес-ідей, технологій, інновацій. Асоціація допомагає усувати адміністративні бар’єри в організації бізнесу. Завдяки цьому, наприклад, діє кілька спільних казахстансько-українських підприємств. У парламенті група від Асамблеї відповідає за державну політику в сфері міжетнічних відносин, серед яких значне місце займають українці».

Читати за темою: Народна дипломатія в КНР: інтерв’ю з Олексієм Москаленком

Голова культурного центру «Ватра» в м. Астані Тарас Чернега підкреслив, що під егідою української діаспори в Казахстані функціонують недільні школи української мови, художня самодіяльність, клуби рукоділля, здійснюються просвітницькі заходи (в період «Шевченківських днів», національних українських свят і т.д.) і навіть, з 1994 року регулярно видається республіканська газета «Українські новини».

 

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.