Франк-Вальтер Штайнмаєр: «Вибори на Донбасі відбудуться в першій половині цього року»

35

«Ми намагатимемося досягти прогресу, особливо в питанні ситуації з безпекою, і обговорити нове виборче право для східної України, для Донбасу, що є основною умовою для проведення виборів, які мають відбутися в першій половині цього року», – про це міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр  заявив журналістам після закінчення засідання Радбезу ООН, де він представив програму Організації з безпеки і співробітництва в Європі на 2016 рік.

За його словами, це будуть основні питання, які глави МЗС «нормандського формату» обговорять в найближчий четвер, 3 березня, в Парижі.

Він констатував, що «ми, як і раніше, далекі від політичного вирішення». Хоча, на думку міністра, вдалося все ж розрядити, деескалувати ситуацію. Але число жертв і порушень перемир’я, як і раніше, дуже високе.

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Серія скульптур «Дерево Життя»

Футболка

Постійний представник Франції при ООН Франсуа Делаттр, виступаючи в дебатах після промови німецького міністра, також підтвердив, що окрім питань перемир’я в Парижі розглядатимуться й «інші заходи, передбачені Мінськими угодами, зокрема, конституційна реформа, децентралізація і спеціальне виборче законодавство для Донбасу».

Читати за темою: Уроки та челленджі культурної дипломатії

Саму зустріч «нормандської четвірки» дипломат з Франції, що є одним з учасників формату, назвав «найважливішим моментом в посередницьких зусиллях у врегулюванні конфлікту».

За словами Франсуа  Делаттра, врегулювання української кризи – «пріоритет для Франції», і вона сповнена рішучості продовжувати зусилля в «нормандському форматі» щодо повного виконання Мінських домовленостей. Постпред підкреслив, що метою Парижа в перспективі залишається повернення України в міжнародно визнані кордони, що означає відновлення контролю над Кримом.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.