Дипломати США та Євросоюзу готують «список Савченко»

46

Першими свій перелік вже оприлюднили депутати Європарламенту. Слідом за європарламентарями свій список осіб, причетних до викрадення та ув’язнення Надії Савченко, формують в Україні.

Дипломати запевняють, що санкційний документ буде офіційним. Його розробка знаходиться на фінальній стадії.

Ухвалювати «список Савченко» у МЗС планують після консультацій всередині країни та з депутатами Європарламенту. Доти ж не називають навіть приблизної кількості прізвищ у переліку.

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Серія скульптур «Дерево Життя»

Сукня довга пряма “Геометрія”

А тим часом литовські депутати вже звернулися до уряду своєї країни з пропозицією заборонити в односторонньому порядку в’їзд і фінансові операції в Литві всім фігурантам укладеного представниками Європарламенту «списку Савченко». Той налічує 29 прізвищ і перше з них – російського президента. Володимира Путіна вважають політичним замовником викрадення та судової розправи над українкою.

Не менш жорстку позицію вже в найближчі кілька днів готовий зайняти й Конгрес США. За даними джерел ТСН, у нижній палаті американського парламенту група конгресменів готує до розгляду і затвердження свій «список Савченко». Першим у ньому теж, цілком можливо, буде Володимир Путін.

Як відомо, ще 8 березня депутати Європарламенту підготували лист до керівництва ЄС з пропозицією запровадити санкції щодо винуватців викрадення та тортур над Надією Савченко. Однак політологи у Брюсселі не вважали документ перспективним.  Натомість у США заявили про можливість посилення санкцій проти Росії. А Президент України Петро Порошенко заявив, що офіційний «список Савченко» готується спільно з ЄС і США.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.