Двері відчинено. Як українські виробники виходять на європейський ринок

75

Автор: Лідія Акришора
Джерело: VIDIA

Український товар на європейському ринку вже встиг відзначитися якістю. Однак виробникам варто докласти чимало зусиль, аби пристосувати свою продукцію до запитів європейського споживача та вкладати в промоцію на ринку ЄС. На цьому наголошують засновники молодої української фірми, яка нещодавно вийшла на австрійський ринок.

dvya

Сукня довга пряма “Геометрія”

Набір намисто і сережки темносинього кольору

Брелок “Тризуб”

З 1 січня 2016 року набула чинності Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Як наслідок, внутрішній ринок ЄС повинен стати доступнішим для українських експортерів і навпаки. Згодом очікується, що українська економіка інтегрується у внутрішній ринок Євросоюзу.

У зв’язку із закриттям ринку Росії, українським постачальникам варто задуматися про європейський ринок збуту, розмірковує Володимир Клименко, співзасновник онлайн-магазину дитячого взуття. Тим паче, що ринок ЄС є перспективнішим за кількістю потенційних покупців, яка досягає майже 500 млн., додає його колега Юлія Островерхова, торговий представник української фабрики дитячого взуття. З 1 лютого фабрика пропонує свою продукцію через онлайн-магазин на ринках Австрії та ЄС.

Перш за все, вивчити ринок

«Загального правила чи алгоритму виходу українських підприємств на ринок країн ЄС не існує. В кожному випадку треба вибудовувати власну стратегію з урахуванням особливостей бізнесу», – розповідає Юлія.

За її словами, якщо уважно ознайомитися з правилами, відкрити інтернет-магазин в Австрії не так складно.

Потрібно виконати всі умови закону про електронну комерцію, тобто відповідно за всіма параметрами описати товар, зазначити ціну, також важливо дотримуватися загальних умов захисту. Податися на ліцензію, і після підтвердження починати продаж онлайн.

Цікаво, що фахових знань для торгівлі онлайн не потрібно. Так само і не потрібна для онлайн-магазину наявність офісу, головне, щоб був склад для зберігання товару.

dvya1

Перед тим, як виходити на європейський ринок, представники онлайн-магазину радять українським фірмам обдумати кілька пунктів. Перш за все, варто зважити необхідність експорту власної продукції до країн ЄС, а також вивчити місцевий ринок та зрозуміти запити споживачів.

Розуміння місцевого менталітету, традицій та культури попиту допоможуть швидше знайти канали дистрибуції та зорієнтуватися в потребах ринку, наголошує Юлія.

Інвестиції у промоцію

Зазвичай, бажання українських компаній виходити на ринок ЄС обмежується пошуком європейських підприємств, які б захотіли купляти їхню продукцію. Юлія Островерхова вважає такий підхід недостатнім, адже треба бути постійно присутнім на ринку і презентувати себе.

«Варто вкладати в рекламні кампанії, презентації продукту та формування власної розгалуженої системи дистрибуції», — каже вона.

Для цього представництво фірми вдається до різноманітної онлайн та оффлайн-промоції.

Нещодавно стенд онлайн-магазину з українською продукцією прикрашав міжнародну виставку взуття в Зальцбурзі — вони підготували промо-продукцію, каталоги і буклети. Також виставлятимуться на ярмарках у дитячих садочках та вже ведуть переговори із кількома магазинами дитячого взуття про продаж продукції української фабрики.

За словами Юлії, український товар на виставці в Австрії вразив усіх якістю. Однак ще треба прикласти чимало зусиль, аби торговельна марка стала успішною та відомою серед австрійських споживачів.

З іншого боку, українським виробникам слід добре попрацювати над тим, щоб зробити моделі дитячого взуття більш привабливими для австрійського ринку та популяризувати їх.

Сергій Вайнагій, голова громадської організації «Європейська Україна», ще півроку тому вирішив створити консалтингову фірму, яка б допомагала українським підприємствам виходити на ринок Європи, в основному німецькомовний. Він також вважає, що українські підприємства не готові інвестувати у свій розвиток та презентацію на європейському ринку.

Можливим поясненням, на його думку, є структура західного ринку, яка відрізняється від східного.

«Україна раніше експортувала товари до Росії, Казахстану. Виробництво української продукції майже з самого початку було пристосовано до цих ринків, крім того, не було мовного бар’єру. Тому й відсутня потреба докладати зусиль для власної промоції», — констатує він.

Не все одразу

Розробляючи стратегію роботи на найближчі півроку, засновники інтернет-магазину приблизно розраховували на результат, якого досягли після місяця роботи.

Вдалося представити марку та отримати відгуки, як від експертів і роздрібних торгових представників, так і від клієнтів. Завдяки порадам перших, торгова марка працюватиме над удосконаленням та пристосуванням товару для запиту європейського споживача.

dvya2

Поки що, першу партію онлайн-магазину на 60% вдалося реалізувати серед українців Австрії, а решту – серед австрійців. Однак саме завдяки сарафанному радіо власники онлайн-магазину сподіваються отримати попит на продукцію незалежно від національності.

Щодо Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС, то Володимир Клименко вважає її важливою для українських підприємств як фундамент сталого розвитку торговельних відносин. Однак не слід очікувати суттєвого пом’якшення бар’єрів щодо української продукції в Європі одразу.

Під пом’якшенням чоловік має на увазі зниження ставок ввізного мита. Воно буде поступовим, в тому числі і для взуттєвої продукції. На даному етапі Угода, скоріш за все, отримала більше політичний резонанс.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.