До дня народження Тараса Шевченка в Шанхаї декламували китайською вірші поета

61

До 202 річниці з дня народження Тараса Шевченка практично у всіх українських діаспорах світу вже традиційно пройшли різні творчі та культурні заходи. Це були і творчі вечори, і флешмоби, і публічні читання віршів.

Так українці Шанхаю декламували «Садок вишневий коло хати» китайською мовою.

Учасники заходу кажуть, що Шевченкова поезія актуальна для українців, особливо сьогодні. Вона виражає цінності зрозумілі і близькі людству загалом.

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Футболка

«Окремі поезії з Кобзаря перекладено понад 100-ма мовами, ми хотіли, щоб сьогодні вони прозвучали і китайською мовою», – зазначив один з читців вірша.

Члени Української Громади — школярі, студенти, бізнесмени — зібралися в центрі Шанхаю аби відзначити цей день разом з українцями по всьому світу.

Нагадаємо, що в лютому, в одному з концертних залів столиці Японії пройшов концерт Токійської балетної школи під керівництвом харків’янина Сергія Савощенка. Серед танцюристів було три українці, а всі інші – японці.

Читати за темою: Українська культурна дипломатія: амбітний початок

В одному із номерів вони виконали українські народні танці. В тому числі і гопак у жартівливій інтерпретації.

Своєї класичної школи балету в Японії немає. Але є школи сучасного балету. Одна з них належить харків’янину Сергію Савощенку – одному з талановитих українських балерунів і викладачів. Він ділиться і навчає вихованців класичному балетному мистецтву. Також робить сучасні постановки. Це був щорічний концерт-звіт школи.

На концерт гості могли потрапити за безкоштовними запрошеннями. Їх розповсюджували в тому числі серед української громади.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.