Адвокат Надії Савченко закликав провести всесвітню акцію на її захист

43

Марк Фейгін, адвокат народного депутата України, льотчиці Надії Савченко закликав українські організації і співчуваючих по всьому світу провести третій GLOBAL DAY в день засідання суду 9 березня, який збігається з днем народження Тараса Шевченка.
«Саме зараз настає кульмінаційний момент у боротьбі за Надію Савченко. Ми в цейтноті через голодування Наді. Я закликаю українські громади по всьому світу вийти 9 березня 2016 року на третій GLOBAL DAY FreeSavchenko в день суду. У день народження Тараса Шевченка! І пам’ятайте, Савченко може не пережити сухе голодування», – пише Фейгін.

Як повідомляв УНІАН, Савченко в Росії звинувачують у вбивстві двох російських журналістів, а також у незаконному перетині російського кордону. Савченко і її захист відкидають звинувачення і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон бойовики, які потім примусово переправили її в Росію.

В середині грудня 2015 року російський суд продовжив арешт Савченко до 16 квітня. Після цього вона в знак протесту оголосила голодування – третє з моменту її арешту влітку 2014 року.

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Художня лялька

3 березня суд відмовив Савченко в останньому слові. Після дебатів суддя закрив засідання, додавши, що процес продовжиться 9 березня. У відповідь Савченко заявила, що відмову їй в останньому слові сприймає як порушення її прав, і з 4 березня починає сухе голодування.

Читати за темою: Як президентські вибори-2016 у США вплинуть на відносини з Україною

На підтримку Савченко вчора виступив і Міністр Великої Британії у справах Європи Девід Лідінгтон: «Я вкрай стурбований повідомленнями про те, що українка Надія Савченко відмовилася від води та їжі на знак протесту проти незаконного утримання під вартою в Росії. Уряд Британії неодноразово закликав російський уряд припинити її незаконне позбавлення волі»

За словами Лідінгтона, сухе голодування представляє досить реальну і безпосередню загрозу життю Савченко: «Я закликаю уряд Росії проявити милосердя і звільнити її негайно».

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.