До 175-річчя «Гайдамак» Тараса Шевченка в музеї літератури відкривається виставка

67

Виставка почне роботу сьогодні. В експозиції літературний ряд буде проілюстровано живописом та графікою відомих українських митців.

Крім того, в програмі – виступ художника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, завідувача кафедри історичного живопису Національної академії мистецтв Феодосія Гуменюка. На виставці представлені його монументальні живописні твори: «Де Залізняк, Гонта з свяченим гуляв…», «Гайдамаки» та ін.

Зі спеціальною пісенною програмою за поемою «Гайдамаки» виступить відомий кобзар Тарас Силенко. Як відомо, «Гайдамаки» Тараса Шевченка – перший український історичний роман у віршах. Основним джерелом «Гайдамаків» була усна народна творчість (пісні, перекази і легенди). Про це говорив і сам поет.

Футболка

Дерев’яна ROOT сумка “Горизонт”

Художня лялька

Читати за темою: Анексована спадщина: скільки культурних скарбів у Криму привласнила Росія?

Кожен розділ твору сповнений драматичного напруження. На відміну від багатьох тогочасних драматичних поем, у Шевченка, як і в письменників-декабристів, романтична лінія залишається на другому плані.

Поет докладно вмотивовує події Коліївщини, як великого народно-визвольного руху. Гайдамаки виступають у поемі, вперше в світовій літературі, справжніми творцями історії. Події поеми подано в широкому епічному плані.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.