Global Ukraine

Європарламент вимагає від Росії повернути Крим до складу України

29

Не зважаючи на ряд політичних розбіжностей та напружену соціальну ситуацію в Європі через навалу біженців зі Сходу, Європейські парламентарі мають намір одностайно висловитись за виведення російських військ з Криму, повернення цієї території у склад України та припиненню порушень прав людини на півострові. Саме такі основні вимоги закладені в резолюції Європарламенту по Криму, яку євродепутати мають ухвалити сьогодні.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За інформацією джерела, напередодні європейської сесії основні політичні сили оприлюднили свої пропозиції щодо фінального тексту резолюції, в якій депутати звертають увагу на безпрецедентний тиск на жителів Криму, дискримінацію кримських татар і порушення прав і свободи слова

До документу включені пункти про негайне звільнення українських політв’язнів – Олега Сенцова і Олександра Кольченко, пропозиція звернутися до Ради ЄС з проханням підготувати черговий пакет санкцій проти Росії. Резолюція, що стосується Криму була внесена на повістку дня Європарламенту не зважаючи на те, що головною темою засідання стане питання біженців в Європі – ключова проблема, яка завдяки пропаганді з боку РФ та активним діям по розпалюванню міжетнічної ворожнечі, набуває загрозливого рівня.

Розглянути кримське питання не завадили і заяви європейських комуністів, які закликали США, ЄС і Україну негайно припинити блокаду Криму, а ультраправі парії висловили заклопотаність щодо дотримання прав російськомовного населення в різних країнах Європи…

Як відомо в Криму з 25 по 31 січня перебувала делегація Ради Європи у складі чотирьох осіб на чолі зі швейцарським дипломатом, послом Жераром Штудманом. Напередодні Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що він вирішив направити делегацію до Криму для оцінки ситуації з правами людини на півострові. Влада Росії, хоча й без ентузіазму, але таки дала згоду на інспекційну поїздку європейської місії.

Спостерігачі Ради Європи стали першими представниками міжнародних організацій, які отримали доступ до Криму за останні півтора року. Їх звіт за підсумками поїздки буде опубліковано навесні 2016 року. Але, враховуючи на зміст сьогоднішньої резолюції, його контекст буде не на користь Росії.

Читайте за темою: Українська історія пишеться сьогодні в Нідерландах

Як раніше заявляв Уповноважений президента України у справах кримських татар народний депутат Мустафа Джемілєв, з моменту окупації Кримського півострова зникло безвісти 20 татар, які так чи інакше відрізнялися правозахисною чи патріотичною діяльністю. В будинках та приміщеннях організацій кримських татар за той же час російськими правоохоронцями було проведено більше півсотні обшуків.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.